Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mamának a gyes? Visszamennék...

Mamának a gyes? Visszamennék dolgozni és nem tudom hogy mi ennek a menete.

Figyelt kérdés
Ikreim vannak szeretnék már visszamenni dolgozni,mert a pénztárca megköveteli:(délelőtt a mama lenne a gyerkőcökkel de neki most lejár a munkanélkülije és úgy gondolt elmenne gyes-re .Kérlek aki tapasztalatból ír az írjon már hogy ti hogy oldottátok meg?Köszi:)
2011. júl. 11. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az alap az, hogy egy háztartásban éljetek.
2011. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem igaz! hónapok óta nálunk a mama kapja, és külön lakunk. letöltöttem az államkincstár honlapjáról és beküldtem a papírokat,azon minden rajta van.
2011. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem alap, hogy egy háztartásban éljenek. Már többször olvastam ezt, de ezt felejtsétek már el! Csak nyilatkozni kell, hogy a gyerek(ek) nevelése a szülő háztartásában van, szó sincs arról, hogy a mamának is oda kell bejelentkeznie.


Itt vannak az igénylés feltételei:

[link]


Innen pedig le lehet tölteni a gyes kérőt és a nagyszülői pótlapot:

[link] /2

2011. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi hogy segítetek:)De még amit nem értek az anyagi oldala:hogy ugye ikrek vannak dupla gyes és családi és a mama mennyit kap vagy hogy osszák el hisz a mamának is kell adni de a gyerekekre is ebből költünk,pl:pelus.Ezt nem tudom hogy ki mennyit kapna??
2011. júl. 11. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:
A GYES-t a gyereknevelésre kell fordítani, itt nem osztanak el semmit. Te adhatsz neki, ha akarsz.
2011. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még nincsenek 1 évesek a kicsik!!!!
2011. júl. 11. 12:30
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam az elosztásról,hogy megbeszélés alapján működne csak nem szeretnék keveset adni.35 ezer a reális lenne.Nem?
2011. júl. 11. 12:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom a pontos összegeket,de nem jártok jobban,ha te maradsz gyesen-munka mellett-,akkor egy gyerek után továbbra is kapod,és a mama pedig azt a segélyt kérné ami mostantól járna neki?
2011. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Mihez képest reális? Egy bébiszitter minimum 1000.-/óra/gyerek.

A mama BPJ-re lenne jogosult, az 28.500.- Ezért nem kell semmit tennie, pláne nem 2 gyerekre vigyázni

2011. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mi az a BPJ???Ez egy pici falu...szerintem ennél többet nem kell írnom...
2011. júl. 11. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!