Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A zene befolyásolja a magzatot...

A zene befolyásolja a magzatot? Növekedését, jövőbeni személyiségét stb?

Figyelt kérdés
Itt igazából többféle...variáció is felléphet. Vegyük úgy, hogy van vidám zene és nem vidám zene. Ha a terhes nő, vidám zenét hallgat, akkor jobb a közérzete, és gondolom a babának is jobb. Ha nem vidámat, olyat, amit szeret ugyan, de lehangolja, az lehet rosszat tesz a babának is, nem? De lehet olyan verzió is, hogy hiába hallgat picit agresszív, dühös zenét, ha az jó érzéssel tölti el. Akkor az ugyanazt váltja ki, mintha vidámat hallgatna, nem?
2011. júl. 13. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A zene nincs közvetlen hatással rá. Csak a sok hülye babamagazin meg ilyenek már nem tudnak mit kitalálni, hogy a sok unatkozó nő elolvassa a cikkeket.

A nő állapota már kihat a babára,de hogy ez a zenétől van vagy a Győzike-show miatt az már lényegtelen.

2011. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 skarma ***** válasza:
Klasszikus zenét szoktak hallgattatni a babákkal, de nem azért, hogy az anya hallja, hanem hogy odabent a gyerek... A hasra teszik a fülhallgatót, gondolom. az anya hallgasson amit akar, de a kicsit sztem nem a legjobb metállal meg ilyesmivel várni....
2011. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mozartot és Vivaldit szokták javasolni a mamáknak, hogy hallgassanak és ringatózzanak rá (mintha táncolnának), ugyanis ezen zeneszerzők műveinek alapritmusa áll a legközelebb a mama szívdobogásának ritmusához. Azt állítják, hogy ezzel a módszerrel intelligensebb gyermekek születhetnek, és a világrajövetelük után ezen az anyaméhben hallott zenék lejátszásával meg is lehet őket nyugtatni, ha zaklatottak.

Teljesen mindegy amúgy, hogy ezek az állítások igazak-e, én zenélek folyamatosan, ártani biztos, hogy nem árt, főként ha én is élvezem és boldog vagyok tőle. Az a babának is jó.

2011. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy ezt írom, de én a klasszikus zenétől csak ideges leszek. :)

Énekeltem több együttesben is, és majdnem mindenevő vagyok: a jó rockzenétől kezdve a tüc-tücön át a mulatósig minden jöhet, a klasszikust kivéve - pl. az áriáktól, az operától a hátamon is feláll a szőr.

Szóval terhességem alatt mindenfélét hallgattam, ahogy előtte is, és kisfiam hála égnek úgy látszik, örökölte a muzikalitásomat. Szereti a jó zenét ő is, és bármilyen fülbemászó dallamra, ritmusra elkezdi rázni magát, rogyaszt a lábaival, hullámzik a felsőtestével, rázza a fejét, szóval táncol (21 hónapos múlt). :)

2011. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából én nem vagyok kismama, sőt nő sem vagyok, csak kiváncsi voltam a válaszokra. Konkrétan egy zenekarra gondoltam, amikor kiírtam a kérdést, az pedig Nick Cave Birthday Party zenekara, nem tudom kinek mennyire ismerős, de tőlük még én is félek annyira ijesztő, és vad. Gondolom az a gyereknek sem tenne jót. Bár ki tudja :)
2011. júl. 13. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!