Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért olyan nehéz felfogni a...

Mért olyan nehéz felfogni a körülütünk élőknek hogy vagy 16 h kislányunk igaz fiatalok vagyunk de nem akarunk másikat?

Figyelt kérdés
És ha elmondom hogy én fiatalon akartam szülni de csak öt és továbbiakban nekem ö és a karrierem a legfontosabb mindenki sápítozik csak én vagyok így ?
2011. júl. 13. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

csak ezzel húznak, szerintem bunkóság emiatt szekálni valakit. Azt nem fogják fel, hogy valaki egyet, valaki kettőt, valaki meg 3-at akar, mert csak és kész. Én kettőt akartam és nem lesz 3.

Egyébként meg mit lehet azzal vitázni, hogy mindig is egyet akartál? Mi közük hozzá?

2011. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem is értem, kinek mi köze hozzá?

Tesómék nem terveztek babát, mégis sikerült....Persze imádják, szeretik, de nem akarnak több gyereket. Anyagilag is nehéz most nekik, bőven elég, hogy unokaöcsém mindent megkapjon, amire szüksége van. És nem csak őket, de engem is folyamatosan bombáznak kérdésekkel ismerősök, rokonok, hogy miért nem lesz több gyerekük? Már azt is bunkóságnak tartom, hogy őket piszkálják ezzel, de hogy őket megkerülve, velem "pletykáljanak" róluk.... Mindig nagyon felhúzom magam, de lerendezem annyival, hogy "nem lesz" , "mert nem".

Szóval, nem tudom, másoknak miért nehéz ezt elfogadni, de tudod, ne törődj velük!!!!!!

2011. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

13.17-es vagyok.

Még annyi: mi terveztünk babát, aztán most "véletlenül" sikerült a második is. Gondolkoztunk rajta, hogy egyszer, valamikor, lesz egy tesó, de nem ilyen hamar! De így alakult, ma már várjuk nagyon, örülünk neki. Még nem született meg, de jönnek már a megjegyzések, hogy akkor majd jöhet a harmadik is. Na persze!!!!! És ugye a kérdés, de hogy miért nem? Mert nem.....

2011. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd ezt személyesnek, ilyenek az emberek, és kész... MIndig firtatni kell valamit :)

Nekem két lányom van, 10 emberből 9 erre tuti lenyomja azt a szöveget, hogy na, majd akkor a 3. fiú lesz... Én is nyelek ilyenkor nagyokat, mert nekem meg ez az érzékyen pontom, nagyon szeretnék 3 gyereket de minden észérv ellene szól, így nagy valószínűséggel nem lesz...

És abban is biztos vagyok, hogy a 3-4 gyerkeseket meg sokszor azzal piszkáják, hogy jujj, hogy bírnak ennyi gyerekkel...


Egyébként én azért is tartom különösen felháborítónak az ilyen kérdéseket, mert mi van, ha egészségügyi oka van, hogy nem lehet több gyereke, és ezzel csak feltépi a másik sebét.

2011. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz vele. Jarjatok a sajat utatokat es alakitsatok a sajat eleteteket ugy ahogy nektek jo. Sokszor az emberek hajlamosak azt hinni, hogy amit ok szeretnenek es terveznek az a legjobb, az a tokeletes es ha mar valakinek masok az almai es a tervei az nem jo. Pedig olyan nincs, hogy rossz vagy jo amennyiben az csinalod amit szeretnel es annyit vallasz be amennyit elbirsz. Mindenkinek van egy alma es elkepzelese a csaladrol lehet ez 1 gyerek vagy lehet 5. :) A lenyeg, hogy ugy csinald, ahogy nektek jo a sajat almaidra es vagyaidra koncentralj ne arra, hogy ki mit gondol, mert ami neki jo lenne nem biztos, hogy neked is az.

Nekem edesnyam akadt ki amikor eladtam a kisfiam ruhait, hogy miert nem teszem el a tesonak. Mondtam, hogy azert mert mindigis 1 gyerekre vagytam es o a kisfiam. Nem lesz teso en igy latom teljesnek a csaladomat, boldog vagyok es ez a fontos. Ha nem lennek boldog akkor biztosan valtoztatnek rajta.

2011. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azokkal, akik ezzel szekálnak. Ne is reagálj. Nekünk 4 gyermekünk van és mindenki, a család, a legjobb barátok, a távoli ismerősök és az ismeretlenek is tuti, hogy megkérdezik, hogy jön-e már az ötödik. Ilyenek és kész, talán pár év múlva abbahagyják majd, de addig sem érdemes ezen kattogni. Élj az álmaid, az elképzeléseid szerint és ne érdekeljen a többiek véleménye. Ha Ti így vagytok boldogok, akkor így van jól és kész.
2011. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első baba becsúszott, de örültünk neki. Második tudatosan készült. Pár hét múlva születik a második és engem is rettentően idegesít, hogy bár még meg sem született, de már mindenki azzal jön, hogy mikor jön a 3-ik. 2!! nem 3. 2!! és nem fogják fel.
2011. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 diny77 ***** válasza:
Ne törődj vele,bunkóság ezt kérdezni. Nekem 1 van,lehet lesz még,de nem döntöttük el. Mindenki ezzel jön, 1 gyerek nem gyerek. Hát akkor kérdem én mi a jó édes anyja?? krumplibogár?? Egy gyerek is gyerek!!!! Utálom az ilyeneket!!!
2011. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is két lányom van és jön az örök duma, hogy majd a 3. fiú lesz (mondjuk mi szeretnénk is 3-at, bár lánynak is nagyon örülnénk)


ezek ilyen örök b@szogatós dumák. nem kell rajta idegesíteni magad!

2011. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem egyszer a buszon szolt be egy bacsika.Epp a kislanyommal utaztunk mamahoz.Odajott hozzam es elkezdi a mondandojat.:

"Es lesz kisteso?Egy gyerek nem gyerek, 2 gyerek fel gyerek, 3 gyerek az mar 1egesz gyerek."Hirtelen kopni nyelni nem tudtam.Csak bologattam.Egyebkent akarunk kistesot rajta is vagyunk a projekten de nem tudom mit gondolt a bacsika megh persze barki mas.Csak nem vallalok masodik gyereket ha meg nem vagyok kesz.Ugy ertem epp hogy megszulom az elsot es kezdjek sorozatgyartasba vagy mi a szosz.


Ne is foglalkozz veluk valamit okoskodni kell egyeseknek,gondoljak ok jobban tudjak mint te.

2011. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!