Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal hogy amit a kislányunk csinál az normális? Vagy mégsem?

Figyelt kérdés
19hónapos a lány,és mostanában elég gyakran fogdossa magát. Szó szerint dörzsölgeti a csiklóját. Néha mikor az apja teszi tisztába és észreveszi,nagyon ideges lesz,és folyton rászól hogy nem szabad. Hiába mondom hogy ezt normális dolog,nem hiszi el!
2011. szept. 22. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell látni, hogy milyen mértékben csinálja.

Ilyen korban még valószínűleg kíváncsiság van na dolog mögött, de figyeljetek, hogy nehogy túlzásba essen. Később.

Én a saját tapasztalatomat tudom írni. Négy éves koromtól "menekültem" ebbe a dologba, és kitartott sokáig. Nevelésibe is jártunk, az oka egy súlyos "csavar" a családban.

2011. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem értem,mi az hogy milyen mértékben? Csak akkor csinálja mikor pelenkázva van,nem egész nap. De nem úgy kell elképzelni hogy szó szerint "dörzsöli". Olvastam hogy csinálják a gyerekek,és ez természetes.
2011. szept. 22. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, teljesen természetes.
2011. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ebben a korban ez természetes, most fedezi fel, hogy mi van ott lent neki. Addig, amíg nem válik rendszeressé és nem esik túlzásokba, semmi baj nem lesz.

Viszont a pároddal sürgősen meg kellene értetned, hogy a lehető legrosszabb módon kezeli a helyzetet: nem szabad rászólni, főleg nem azt mondani, hogy nem szabad! Komoly identitás- és nemizavar alakulhat ki később emiatt a gyereknél, ezt pszichológiailag is bizonyították (felnőtt korában sokkal visszahúzódóbb lesz, szexuális téren önbizalom hiányos, stb). Ha annyira zavarja, akkor inkább próbálja meg elterelni a kicsi figyelmét valamivel, de ne szóljon rá.

2011. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az enyém sohasem csinálta de nem kell csúnyán rászólni. Nem maszturbál az a kisgyerek csak ismerkedik magával.
2011. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém plüssöket "erőszakolt" meg. Amint lekerült róla a pelus, már fogta is a kukiját, mint aki attól fél, hogy félúton elveszti. Néhány hónap alatt abbamaradt. Már én is aggódtam, hogy mi lesz ezzel a gyerekkel, de szerencsére elmúlt neki. Szülei soha nem ripakodtak rá, hogy ne csinálja. Nem is értené ennyi idősen.
2011. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!