Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok "kezdeni" 17hónapos...

Mit tudok "kezdeni" 17hónapos kislányommal, úgy érzem rengeteg mindenből kimarad csak azért mert panelban lakunk? Mit tudok csinálni hogy ne legyek idegroncs?

Figyelt kérdés
Egy 1,5szobás pici lakásban lakunk ahol még erkély sincs. A fürdőben csak zuhanyzó. Sajnos csak erre tellett,és nincs lehetőség másikra. Annyira sajnálom szegénykémet,mert nem tud pancsolni,sarazni,minden jóból kimarad. Én kertes házban nőttem fel ahol lehet garázdálkodni,és hogy ő ezt nem teheti eléggé fusztrál! Állandóan arra figyelni hogy ne vizezzen össze mindent,mert beázik a szomszéd. Néha teljesen lerombolja a lakást,ilyenkor felmegy a pumpa és szeretnék ordítani,elrohanni. Naponta 2xjárunk ki,de ebben a hőségben csak délután. Nem tudunk minden nap strandra járni,és kocsink sincs. Ez a meleg engem is kicsinál,és sajnos idegesebb vagyok,kevés türelemmel. Nem tudom mivel lekötni,se ő sem én nem alszunk rendesen. A párom minden nap este 8ra ér haza,nekem meg néha élni nincs kedvem.
2011. júl. 14. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy pici babamedencét,és egy nagy nejlont-amivel festésnél lehet letakarni a bútorokat.Nem egy nagy összeg,a szobában leteríted,és pancsolhat a kicsi medencéjében.
2011. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy mi a fontosabb: úszik és "mocskos" a lakás vagy az, hogy ezeket megtapasztalja a babád.

Ahogyan az első írta: babamedence (lehet felfújhatós, kisebb helyet foglal, ha nem használjátok), festő takarófólia és mehet a pancsi. Egyébként ahhoz, hogy beázzon a szomszéd sokkal több vizet kell, hogy szétlocsoljon, mint amennyi egy kicsi kádba fér.

Mi is 1,5 szobás panelban laktunk, szintén erkély nélkül. Ragaszkodtunk a kertes házhoz, inkább elköltöztünk 40 km-rel arrébb, de meg tudtuk venni egy 20 nm-rel nagyobb házikót szép kerttel, olcsóbban, mint ahogyan eladtuk a panelt.

2011. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A gyereknél semmi nem fontosabb a világon! Ezért is bánt ennyire! Az a baj hogy ázott már el a szomszéd,a zuhanynál. Én meg rettegek mert semmi extra kiadásra nincs most pénzünk.

Mi is kertes házat akartunk,de csak panelra adtak jelzálog hitelt. Kénytelenek voltunk megvenni,és nem is tudom így eladhatjuk e?!

2011. júl. 14. 12:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék kötekedni, de olyan nincs, hogy csak panelra adtak jelzálog hitelt. Természetesen bármikor el lehet adni egy jelzálogos lakást, vagy ha kifizeted a jelzálogot (mi is annyi részletet kértünk, hogy ki tudjuk fizetni) vagy a bank engedélyével (ha már kinéztétek a házat) átterhelik arra. A jelzálogos ingatlannál inkább az a rizikós, hogy miben vettétek fel a hitelt, ha svájci frankban, akkor nem biztos, hogy érdemes eladni, hiszen akár jóval többet fizethetsz vissza, mint amennyit felvettél (az árfolyamváltozás miatt). A bank bármikor tájékoztatást ad arról, hogy aktuálisan mennyi tartozásod van. Ha pedig van rá vevő, akkor úgy kell megkötni az adásvételi szerződést, hogy annyi az első részlet, amennyi a tartozásod, így tehermentesíted az ingatlant.


Ha egy egyszerű zuhanytól elázott a szomszéd, akkor ott burkolási, sőt építési baj van.


Mindettől függetlenül semmi gond nem lesz, ha a szobába letakarod a padlót egy nejlonnal és felállítasz egy kis kádat. Vagy ahogyan az ismerősöm csinálta, hetente kétszer-háromszor meghívatta magát egy kertesházas kisgyerekes ismerőséhez :)

2011. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem panel-nem panel kérdése.

Mi kertesben lakunk, és általában csak dálután tudunk kimenni. Délelőtt főzés, takarítás, stb. délben nagyon süt a nap, így marad a délutáni udvarozás.

Ebben nincs semmi. Szerintem inkább meg kell tanulnod lefoglalni magatokat, és akkor boldogabb leszel.

NAgyobb a házunk, de mégis a nappaliban vagyubk szinte egész nap, itt játszunk a gyerekekkel, amíg én főzök, stb.

2011. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs meg a műanyag kádatok? Abban is tud fürdeni. Guggolj mellé és játsszatok.
2011. júl. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ava87 ***** válasza:
100%

Mi is hasonló lakásban lakunk, de valahogy ez bennem soha fel sem merült. Persze eszembe jutott már, hogy jó lenne egy kert, ahol lehet szaladgálni, de semmi bajom a panellal (leszámítva, hogy most készülök megpusztulni a melegtől éppen). Talán azért, mert én is panelben nőttem fel.

De hát ott a játszótér, park, nyáron lehet menni strandra, mi sokat szoktunk kirándulni is (most is mennyivel hűvösebb van az erdőben, már csak azért is, mert közel távol nincs beton, ami ontaná a meleget).

Kocsink van, de azt a férjem reggel elviszi, este (vagy délután, mikor hogy) hazahozza, de tök mindegy, én nem tudok vezetni. Buszozunk, nem olyan vészes az.

Különben meg szerintem ebben a kánikulában azok is épp így meg vannak halva, akik kertesben laknak, a kertbe is süt a nap, én oda se mennék most ki, ha lenne sem. Maximum este. De este is lehet lemenni sétálni ugyan úgy, akkor már nincs olyan meleg.

2011. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem sem panel-kérés ez. mi panalban lakunk, és nagyon szeretjük (3 szobás, szigetelt ház, van klímánk), tehát nem kell megdögleni a melegtől.

a szüleim nagy családi házban élnek, hidd el, nappal ott is ugyanúgy süt a nap, mint nálunk. tehát jobbára csak du. 5 után lehet kimenni az udvarra, pedig tele van fával, bokorral. napközben a kertes házban lakók is bent vannak ilyen melegben.

2011. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

35nmes légkondi nélküli kis lyuk,ahol még fürdőkád sincs. Nem is ez a gond,hanem megőrjít ez a bezártság! Ha ki akarok menni,fel kel öltözni,rá kell készülni. A lányom nem szaladgálhat meztelenül a szabadba,mert ugye az utcára nem vihetem úgy ki. Ha friss levegőre vágyom hagyjak abba mindent,öltözzek,zárjam az ajtót stb. Kertes háznál csak kimegyek az udvarra ,közben csinálom a dolgom.

Akkor is úgy érzem hogy nagyon korlátozva vagyok,össze sem lehet hasonlítani a panelt egy kertes házzal! Talán azért mert én ott nőttem fel,és 27évig éltem kertes házban. Az bánt hogy a lányom nem fogja átélni megtapasztalni amiket én. Remélem valaki érti a lényeget?! Nem panaszkodásnak szánom,örülök hogy ez is van,de akkor sem szeretem.

2011. júl. 16. 13:11
 10/12 ava87 ***** válasza:
Értem én, hogy mi a gond: nem ezt szoktad meg. Nekem meg azért nem gond, hogy fel kell öltözni, ajtót kell zárni, le kell menni, mert én ehhez szoktam hozzá. Nézd a jó oldalát, a kislányodnak legalább nem fog ez gondot okozni, mert ő megszokja. Mondjuk újabban én is nagyon rákészülök, hogy lemenjünk, mert már a negyedik emeleten lakunk, és itt nincs lift, feljönni meg nem akarok a játszótérről pusztán azért, mert fent felejtettem a telefonom, vagy bármit. De ha az ember megszokja, akkor már rutinná válik, mint ahogy azt is meg tudtam szokni, hogy itt gáztűzhely van (korábban sosem főztem gázon). Mindent meg lehet szokni. Csak hozzáállás kérdése, hogy kinek megy könnyebben a hozzászokás. Nekem biztos azt esne nehezemre megszokni, hogy a kertes házban füvet kell nyírni, vagy hogy a kerítésre, ház külső részére is gondom legyen :)
2011. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!