Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kétéves kislányo...

Hogyan tudnám kétéves kislányommal megszerettetni a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Alig-alig eszik gyümölcsöt (zöldséget igen, nyersen és főve-sütve egyaránt), a széklete pedig nagyon kemény, sokszor bogyós, mint a nyulaknak. Mit tehetnék, hogy több rostot, gyümölcsöt vigyen be?
2011. okt. 24. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kis mennyiséggel próbálkozz egyszerre, hogy ne ijedjen meg a mennyiségtől. Egy cikk alma vagy két gerezd narancs vagy pár szem szőlő.
2011. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de ezzel már próbálkoztam. Az almát, mandarint van, hogy elfogadja, pláne, ha látja, hogy más gyerek is megeszi. Szőlőt soha nem eszik, bármit próbálok. Egy fél banán lecsúszik néha, de az meg pláne nem segít a szorulásán.
2011. okt. 24. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem voltam soha hajlandó gyümölcsöt enni, most sem, egyszerűen nem szeretem. Emlékszem anyukám sokat szenvedett ezzel, mindent elkövetett, hogy megszerettesse velem, de nem sikerült, máig utálok minden gyümölcsöt. Szerintem ha semmiképp nem akarja megenni, ne erőltesd, mert még jobban megutálja. Helyette akkor adj neki több zöldséget és akkor nem fog semmiben hiányt szenvedni.
2011. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az én fiam itthon csak a banánt eszi meg, pedig én nagyon gyümölcsös vagyok, tehát van előtte jó példa. a bölcsiben viszont eddig mindent megevett, amit adtak neki!

próbáld reszelve, mint csecsemőkorában, hátha megtetszik neki az új formátum. vagy tűzzétek hurkapálcára, legyen "grillnyárs". vagy apró kis kockákra vágj vegyes gyümölcsöket, és öntsd le joghurttal...

2011. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, megpróbálom, ha így sem, megy, természetesen nem fogom erőltetni. Csak a széklete miatt szeretném, hogy egye, nem kapnánk rá egyből a Laevolac-ra... :(
2011. okt. 25. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
A szorulásán joghurttal, kefírrel is javíthatsz. Az én fiam is sikitófrászt kap, ha gyümölccsel közelítek felé, és ő még a zöldségféléket sem nagyon eszi - legalábbis nem annyit, amennyit én szeretnék, hogy egyen :)
2011. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!