Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszakérnétek a babaruhákat,...

Babyjane81 kérdése:

Visszakérnétek a babaruhákat, amit odaadtatok vkinek, de akkor nem mondtátok, hogy vissza fogjátok kérni?

Figyelt kérdés
Azért, hogy odaadjátok vki másnak is, és nem azért, mert nektek lesz új baba.
2011. júl. 16. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna. Lehet hogy ő is továbbadta valakinek, aki rászorult. Előre kellett volna szólni, utólag nem kellene
2011. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 ava87 ***** válasza:
100%
Így inkább nem. Én előre mondanám, hogy csak kölcsönbe adom (én is kaptam úgy ruhákat, hogy kölcsönbe, vissza is adtam őket). Ha arról lenne szó, hogy megint terhes lennék, akkor megkérdezném, hogy megvannak-e még azok, amiket adtam, és hogy kellenek-e még, mert ez meg ez van. De így inkább nem.
2011. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Én szólnék, hogy "ami megvan még, azt adjátok már vissza légyszi, mert odaadnám X-éknek". Ami nincs meg vagy elhasználódott, természetesen nem gond, hiszen nem kölcsönbe adtam :)
2011. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Akkor előre kellett volna szólnom.

Nekünk is volt olyan hogy kaptunk 2 nagy zsák ruhát (egy része tényleg csak itthoninak volt jó) és majd egy év után szólt az illető hogy óó hát ő azt csak kölcsönbe gondolta...

egyrészt totál nem emlékeztem pontosan mi is jött tőlük és mi nem, másrészt egy akkoriban szült rászoruló barátnőmnek adtam tovább egy részét, harmadrészt voltak olyanok amik foltosak lettek és nem jött ki belőle sehogy vagy kiszakadt térdnél stb...azokat meg hogy adjam vissza?

Szóval azóta én csak olyat fogadok el amiről az elején tisztázzuk kérik e vissza vagy melyik részét kérik melyiket nem, illetve el se fogadok igazából olyat ami kölcsönbe van, pláne nagyobb gyerkőcre (úgy 2 év felett) vagy csak nagyon nagyon jó barátnőtől vagy rokontól aki tudom hogy nem fog néhány tönkrement ruhán "pörögni" utána évekig...

2011. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha valamiért fontos vagy értékes egy ruha, nem adom senkinek. Ha odaadom, ritkán mondom, hogy majd vissza fogom kérni. De gondolj bele: azért egy kis body már elég ronda a második gyerek után, pár száz forintért kapsz jobbat. Ha beszélsz az illetővel, mondhatod, hogy készülődtök a másodikra, ha fölajánlja, hogy visszaadja, akkor fogadd el, ennyit tudsz tenni.
2011. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
nem kérném vissza.
2011. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én visszakérném. Már ami megmaradt. Akinek adtad, biztos így is nagyon örült, hogy egy csomó kiadástól megkímélted. Mondd meg neki, hogy tudod, hogy nem szóltál, hogy csak kölcsön akarod adni, máshogy alakultak a dolgok, mi a véleménye?
2011. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Én visszakérném. Igaz, hogy nem mondtad, hogy kölcsön, de azt sem, hogy örökre. Amúgy meg alapból ha kapok valakitől valamit, és nem mond semmit, akkor is minimum, hogy rákérdzek, mielőtt továbbadom, hogy nem gond-e?
2011. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most pont így jártam. A sógornőm az első lányunk születése előtt nekünk adta a babaholmiját.Azt mondta ő nem akar több gyereket, és az enyémek lehetnek a holmik.

A babakocsi már elég lestrapált volt, a ruhák között volt sok jó, és rossz is. A ruhákat kiegészítettem vásároltakkal, vigyáztam rájuk. A hordozó és az ágy is jó állapotú, vettem bele új matracot. Most 2,5 éves a lányom. Közben a sógoromék elváltak, így a sógornőmmel nem nagyon tartjuk a kapcsolatot,így valószínű nem tudja hogy babát várok újra. Pár hete felhívott, hogy adjam vissza a holmikat, mert a barátnője hamarosan szül, és neki szeretné adni. Hát mit ne mondjak nagyon szarul esik. Mivel nem számítottam rá hogy a ruhákat vissza kell adni, így nem jegyeztem föl, hogy mit kaptam tőle, és mit mástól. Közben az én barátnőm is használt a kislányánál ruhácskákat, és másfelé is vannak. Szóval nagyon kínos az egész.

2011. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam a barátnőmtől ruhákat, de mindent vissza is adtam, ahogy kinőttük,pedig nem is kérte. csak mikor adta, én mondtam neki, hogy vissza fogom adni,mert nekem sincs hol tárolni.

Nemsokára szülni fog az unokatestóm felesége, én összekészitettem nekik egy táska ruhát, de olyat, amit nem sajnálok, mert tuti nem kapom vissza.

És most szólt a főnöknőm, hogy hoz nekem egy csomó ruhát, amiket kinőtt a keresztlánya, de ne adjam vissza, mert tuti nem kellesz.

Tisztázni kell az elején, mert tényleg kinos helyzetekbe lehet kerülni.

2011. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!