Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 4 órás munkában dolgozok +...

Ha 4 órás munkában dolgozok + GYES, előző évben GYEDEN voltam, akkor idén miből nézik a táppénzt, majd a TGYÁST?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Idén a táppénz alapja a tavalyi év lesz. Mivel akkor gyeden voltál, így a táppénz alapja a tavalyi gyed alapja lesz.


Ha még idén igényelsz tgyást, annak az alapja is ez lesz.


Viszont gyedet már biztosan nem tudsz idén igényelni, ezért a gyed alapja a 4 órás béred lesz (ha volt 180 napod, amikor dolgoztál). Ha nem volt 180 ilyen nap, akkor meg a minimálbér lesz az alapja.

2011. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy GYED-nél ha azért nincs meg a 180 nap, mert előtte táppénzen, TGYÁS-on, vagy GYED-en voltál, akkor ugyanaz az alapja mint az előző ellátásnak.


Érintve vagyok én is, úgyhogy érdekelnek a válaszok, de nekem ezt mondták korábban, persze lehet hogy nem jó infó.

2011. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól tudod, második, ha az igénylést megelőző évben azért nincs 180 bérezett nap (szabi+ meló, betegszabi, de táppénz nem), mert táppénzt/tgyást/gyedet kapott, akkor a korábbi ellátás alapja lesz az új ellátás alapja.

Viszont a kérdezőnél nem tudjuk pontosan, hogy mi történt vele idén, így előfordulhat az, hogy se 180 bérezett napja nincs, se a táppénzt/tgyás sincs többségben, így a minimálbér után kapja majd a gyedet.

Kérdező, ha leírod pontosan, hogy jan. 1-től mi a helyzet, akkor pontosabb választ kaphatsz.

2011. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Köszönöm, hogy megerősítettél.


Nálam kicsit más a helyzet, nekem úgy van meg a 180 nap, hogy tavaly szeptemberben mentem vissza dolgozni GYED után, idén április végétől táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesként, november végén fogok szülni. TGYÁS-t idén igénylek, GYED-et pedig 2012-ben, és a táppénz miatt nem lesz meg 2011-ben a 180 napom (2010 + 2011 együtt van csak meg). És erre mondták nekem, hogy akkor a GYED alapja ugyanaz mint a TGYÁS-é, illetve most a táppénzé.

2011. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Második vagyok. Köszönöm, hogy megerősítettél.


Ha összesen van meg 180 nap, azt nem nézik, mindig naptári évet néznek.


Mivel tgyást, táppénzt idén igényelsz, így ahogy írtam a választ rád is igaz: a tavalyi évet veszik alapul. Mivel akkor nagyobbrészt gyeden voltál, így a gyed alapja lesz a táppénz, majd a tgyás alapja is.

A gyed esetében meg szintén nem lesz meg a 180 bérezett nap idén, de idén táppénz és tgyás miatt, így a tgyás alapja lesz a gyed alapja is (vagyis a tavalyi gyed alapja, az idei táppénz és tgyás, valamint a jövő évi gyed alapja ugyanaz lesz).

Nálam kicsit más a helyzet, nekem úgy van meg a 180 nap, hogy tavaly szeptemberben mentem vissza dolgozni GYED után, idén április végétől táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesként, november végén fogok szülni. TGYÁS-t idén igénylek, GYED-et pedig 2012-ben, és a táppénz miatt nem lesz meg 2011-ben a 180 napom (2010 + 2011 együtt van csak meg). És erre mondták nekem, hogy akkor a GYED alapja ugyanaz mint a TGYÁS-é, illetve most a táppénzé.

2011. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsi, kimásoltam a válaszodat, hogy lássam a dátumokat, és benne maradt a válaszomban, ne haragudj, elfelejtettem kitörölni:S
2011. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így szólt volna alapból a válasz:


Ha összesen van meg 180 nap, azt nem nézik, mindig naptári évet néznek.


Mivel tgyást, táppénzt idén igényelsz, így ahogy írtam a választ rád is igaz: a tavalyi évet veszik alapul. Mivel akkor nagyobbrészt gyeden voltál, így a gyed alapja lesz a táppénz, majd a tgyás alapja is.

A gyed esetében meg szintén nem lesz meg a 180 bérezett nap idén, de idén táppénz és tgyás miatt, így a tgyás alapja lesz a gyed alapja is (vagyis a tavalyi gyed alapja, az idei táppénz és tgyás, valamint a jövő évi gyed alapja ugyanaz lesz).

2011. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen. (második vagyok)


Igazából a táppénzem alapja a bérpapírom szerint nem a korábbi gyed-em alapja, hanem az újbóli munkaviszonyom alapja (2010 és 2011 együtt 180 nap). Annak idején azt mondta a bérszámfejtő, hogy ha idén nincs 180 bérezett nap a táppénz előtt akkor együtt nézik a tavalyival, és így lesz a TGYÁS-nál is. Csak a GYED-ben nem voltam biztos, mert azt már 2012-ben fogom igényelni.


Kérdező! Ne haragudj, hogy közben az én esetemmel "idepofátlankodtam"

2011. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!