Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy a GYES-t...

Létezik olyan, hogy a GYES-t a nyugdíjas nagymamának kérjük, én pedig táppénzt kérek veszélyeztetettként?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem így nem.
2011. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
igen. mert 1 gyerekre 1 ellátás mehet. így a mama kérné a nagyra,te pedig a magzatra ha jól értem. de azért kérdezz rá ay államkincstárnál
2011. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tényleg?Pedig itt olvastam, hogy valaki javasolta.
2011. szept. 4. 22:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Holnap utánajárok.Köszi!
2011. szept. 4. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
de a mamának egy háztartásban kell élni e a gyerekkel,ez fontos
2011. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultsága


A gyermek szülőjének vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa (a továbbiakban együtt: nagyszülő) is jogosult a gyermekgondozási segélyre, ha a gyermek


az első életévét betöltötte, továbbá

gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint

szülei írásban nyilatkoznak arról, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak és egyetértenek a gyermekgondozási segélynek nagyszülő részéről történő igénylésével.


A nagyszülő részére a gyermekgondozási segélyre való jogosultság a fenti feltételek fennállása esetén kizárólag akkor állapítható meg, ha


ő maga megfelel az ellátásra való jogosultság feltételeinek, és

a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek - ide nem értve a keresőtevékenység folytatásából adódó kizáró körülményt.


A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan kizáró körülmény áll be, amely a szülő az ellátásnak saját maga általi igénybevétele esetén a gyermekgondozási segélyre való jogosultságának elvesztését vonná maga után. A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.

2011. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
nem lehet,egy háztartásban csak egyféle ellátás mehet..
2011. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
jaj, csak az írjon aki tényleg tudja! én itthon vagyok táppénzen veszélyeztettként, azóta a nyugdíjas, külön! háztartásban élő mama kapja a gyest! persze amíg meg nem szülök. nyugodtan add be az igénylést, úgyis utánadnéznek és elbírálják. amúgy nekem pl. a kormányablakban is hülyeséget mondtak, nem könnyű utánajárni.
2011. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is így csináltuk. Én szabin, utána táppénzen, anyós meg gyesen a 2. baba születéséig.
2011. szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Holnapután benyújtom az igényt.Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 6. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!