Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt komolyan gondolják a...

Ezt komolyan gondolják a szülők? "Azért adok két nevet a gyermekemnek, hogy tudjon választani, ha felnő. "

Figyelt kérdés
Akkor pár évig "x" volt a gyermek és utána hirtelen "y" lesz a neve? Vagy ez hogyan is van?
2011. júl. 21. 22:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%
2 nap alatt ez a sokadik ilyen kérdés. Minek? Mindenkinek a maga dolga, hány nevet ad a gyereknek és melyiken szólítja. Igen, pár évig Béla volt és utána Ödön lett. Hogy miért? Mert a gyereknek van 2 neve és ha az egyik nem tettszik neki, akkor használja a másikat. Különösebben más értelme nincsen.
2011. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%
Tiszta Brazília! :) Hosé Armando! :))))) Én se értem a két neveseket, bevallom. Az még ok, hogy mondjuk az elhunyt nagymama (Ilona) tiszteletére valaki mondjuk Kovács Viktória Ilona lesz.... De amúgy túl sok értelmét én se látom.. de semmi közöm hozzá.
2011. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pont ezért lesz a második név Ilona, amit az előttem lévő írt. Igaz, nem elhunyt, de tiszteletre érdemes nagyi után.
2011. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Elsőtől bocsánatot kérek, mert nem figyeltem, hogy volt az elmúlt napokban ilyen kérdés.

Új vagyok még nagyjából az oldalon és még ismerkedem a dolgokkal.

Szóval elnézést...és amúgy kicsit meghökkentett a hangnem.

2011. júl. 21. 22:42
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nekem is egy ismerősömet Sándor Rolandnak hívták, ő Rolandnak hívatta magát, de a szülei Sanyizták.
2011. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van benne ráció. Az én páromnak is két neve van, és a gimnáziumban már a másodikon neveztette magát, én is mindig azon szólítom, mert nekem is az tetszik jobban. Amennyiben nem hangzik rosszul a két név (pl. ismertem Linett Remény nevű gyereket), semmi kivetnivaló nincs benne.
2011. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 ava87 ***** válasza:

Miért ne gondolhatnák komolyan? Nekem is két nevem van, és bizony volt már, hogy jól jött. Pl. a munkahelyemen régen, én a harmadik voltam a sorban, akinek ugyan az volt a keresztneve, és baromira idegesített, hogy nem nekem szóltak, de én is felkaptam rá a fejem mindig. Akkor mondtam, hogy oké, inkább használják a második nevem, abból egy sem volt rajtam kívül. Fura volt, mert korábban nem nagyon szólított azon senki, de megszoktam, hiszen azért bemutatkozáskor szoktam mondani azt is, meg leírni is szoktam, szóval valamennyire az is a részem volt.

A fiamnak is két neve van, nála érdekes módon a másodikat használjuk, viszont az első nevén szólítja a doktornéni, és arra is hallgat, mindig mondja is, hogy őt csak a doktornéni hívja így. De ha nagy lesz, és valamiért az tetszik neki jobban, akkor tudja majd azt is használni, épp azért van.

2011. júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%

Szia


Nalunk mindenkinek 2 neve van.

A dednagyszuleim nem hiszem, hogy azert adtak a nagymamamnak es testvereinek 2 nevet, mert lattal egy szappanoperaban....

Nagymanamnak es testvereinek 2 nevk van igy anyukamank, a tesvereinek es az osszes unokatestveruknek 2 nevuk van, igy minden unoatestveremnek es masodunokatestveremnek is 2 neve van.En nem szakitom meg ezt a hagyomanyt, igy a lanyomnak is 2 neve van.Ha lesz meg gyermekem neki is 2 nevet fogunk adni.

Mi mindkettot hasznaljuk a lanyomnak is.


off: nem akarom veden a hozzaszolot, de a Te stilusod is eleg lekezelo volt....amilyen az adjon Isten....

2011. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Második!

Én is akartam adni a kislányomnak az Ilona nevet, pontosan amiért leírtad. De végül is csak egy neve maradt, vagyis kereszteléskor még pluszban megkapta ugye a védőszentje nevét, aki a nagymamák védőszentje...:)

2011. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
na, én nem gyártottam ehhez ideológiát. két név volt, ami tetszett, két nevet akartunk neki adni, úgyhogy két neve lett. ennyi. senkinek, semmi köze hozzá, max. ő mondhat majd véleményt, ha akar.
2011. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!