Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsis anyukák, hogy is van...

Bölcsis anyukák, hogy is van ez? Hogy lehet bölcsibe íratni a kisfiamat?

Figyelt kérdés

Először kell egy munkahely? És onnan igazolás? De akkor mikor tudom beszoktatni?

Csak latolgatom a jövőnket, ha nem vennének vissza, akkor mi és hogy lesz.


2011. júl. 24. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg kötelesek visszavenni. Kiadják a szabadságod, azzal kezdesz, tehát nem dolgozol X hétig, lesz időd beszoktatni a gyereket és munkáltatói igazolásod is lesz.
2011. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha azt mondja, hogy nem tud visszavenni? Két embert is felvett a helyemre. Semmi jóra nem számítok. 2012. február 1-én mennék vissza. Akkor lesz 2 éves a kisfiam.
2011. júl. 24. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk beíratáskor nem kérték, de a beszoktatás első napján vinni kellett a munkáltatói igazolást.

Nekem nem volt, épp állást kerestem. Ismerős adott papírt, hogy majd felvesz x időponttól. Erre azt mondták, hogy oké, de kérik majd az igazi munkáltatói igazolást is, nem csak egy cetlit, hogy majd felvesznek. Szerencsére addigra találtam állást, így csak annyit mondtam hogy jobb ajánlatot kaptam, mégis inkább ide szerződtem.

2011. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ősszel kell beíratni felénk, akkorra kérnem kell egy igazolást tőlük?
2011. júl. 24. 22:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Hajaj, általában szeptemberben feltöltik a helyeket, hiába lesz munkáltatóid februárban, ha a közeli bölcsik tömve lesznek.

Persze más fórumokon meg megy a téma, hogy "anyák húzzatok vissza dolgozni", meg mennek a megjegyzések, hogy ne lebzseljen otthon anyuka 3 évig, csak épp arról nincs szó, hogy anyuka hol dolgozzon és addig a gyereket a portán vagy a ruhatárba akassza egy fogasra.

2011. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy vissza tud e venni, vagy nem, köteles rá. Te bejelented, hogy visszamész, ő meg foglalkoztat.
2011. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudja valaki, a mostani változtatás a munkatörvényben ezt a kérdést nem érinti?
2011. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még ha nem is vesznek vissza, a szabadságodat ki kell adnia, és az alatt még él a munkaviszonyod, igazolást is kérhetsz.

Viszont ha szeptemberben akartok kezdeni, szerintem kicsit korábban kellett volna a bölcsiben érdeklődni (nem tudom, hogy ezt megtetted-e). A fiammal 9 hónapos korában voltam bent először a bölcsibe, már akkor csak két hely volt a két évvel későbbi időszakra. Ez persze nem hivatalos beiratás, csak várólista-szerűség, de csak így lett helye két éves korára.

2011. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szeptember körül van a beíratás annak, aki januártól megy vissza dolgozni, valami ilyen volt kiírva, még tavasszal a bölcsi kapujára. Évente 2-szer van beíratkozás.
2011. júl. 25. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!