Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Has diák (egyetemista) vagyok...

Has diák (egyetemista) vagyok szülés után kaphatok bármilyen támogatást? Gyes/Gyed/Táppénz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyes, családi pótlék, egyszeri anyasági támogatás alanyi jogon jár. Táppénz, TGYÁS, GYED nem jár.
2011. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és akkor hogy állapítják meg a gyes összegét? vagy ez hogy működik?
2011. júl. 28. 09:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a GYES alanyi jogon jár, a TGyáS-hoz 365 nap biztosítási idő kell, s ebbe beleszámít, ha 1 évnél tovább jártál felsőoktatási intézménybe nappali tagozaton. Tehát minimum másodévesnek kell lenned, pontosabban legalább a 3. megkezdett félévben. Ugyanez vonatkozik a GyeD-re is. A táppénzről nem sokat tudok, de

bővebben itt olvashatsz: [link]

2011. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a gyes mindenkinek ugyan annyi.Mi családival eggyütt 38800ft kapunk.Ha egyedülálálló vagy a családi lesz több.a gyes nem változik
2011. júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

GYED: 365 biztosított nap után jár

GYES: alanyi jogon jár, mint a családi pótlék

Jogosult vagy még az egyszeri anyasági támogatásra is, ez a szülés után egyszer 62.000 Ft körül van.

Amit még megkérdezhetsz, hogy van-e egyszeri szociális ösztöndíj a főiskolán, azt pont ilyen esetekben utalják ki (gyerekszülés). A Debreceni Egyetemen van. Egy próbát megér.

2011. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2011. júl. 28. 11:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemen van szociális támogatás, sőt, a terhességre vonatkozóan rendkívüli szoctámot is igényelhetsz, és meg is kapod (ahogyan én is), és hajts rá a tanulmányi ösztöndíjra, az is jól fog jönni!


Emellett ami izgi lehet, hogy az önkormányzat miben segít, nálunk pl van kelengyetámogatás, egyszeri 40 ezer forint.


Boldog babavárást!

19/L 23 hetes :)

2011. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

OFF:

A 3. félévtől tényleg kaphatok TGYÁS-t?

Folyamatos a jogviszonyom, érettségi után rögtön mentem egyetemre, szeptemberben iratkozom be a 3. félévre, nappalira.

Ha igen, hol igényelhetem?

Mennyi pénzre számíthatok?


Előre is nagyon köszönöm!!!!!

2011. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
utolsónak irom: a támogatást szülés előtt vagy után kell kérni?
2011. júl. 28. 11:33
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem maga nem elég akárhány féléved is van meg, ha nincs munkaviszony mellé. Akkor izgi pl, ha a gyakorlati helyeden tudsz maradni, és úgy mész szülni az utolsó féléved után, akkor 180napot néznek a főiskolából, és csak 185napot kell ténylegesen ledolgozni, hogy tgyás, gyed jogosultságod legyen.

Ha az iskolapadból megy valaki szülni, munkaviszony nélkül, akkor gyesre és cspre jogosult a szülő(csp esetén ha még folyamatban a tanulmány neked vagy párodnak, házastársnak a bére nem haladja meg a minbért egyedülállóként lehet a cspt igényelni, kemény 1000ft plusz:)) havi ellátmányban. plusz egyszeri anyasági. Az önkormányzati és egyéb támogatások településenként eltérőek, azt személyesen tudod intézni.

2011. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!