Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamaként szeretnék táppénzr...

Kismamaként szeretnék táppénzre menni, de mennyi táppénzre majd GYEDre számíthatok ha a bruttól már 2 éve 136000 Ft?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 15:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs: bruttóm
2009. ápr. 7. 15:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az kb. nettó: 97000 Ft.

Ha még nem voltál idén betegállományban, akkor az első 15 napra napi 3530 Ft-ot fogsz kapni, ha már voltál, akkor annyival kevesebb napig fogod ezt az összeget kapni. (oka: éves szinten az első 15 betegszabis napon a béred 80%-a jár)

A táppénz (előző naptári év átlagkeresetének 70%-a): napi kb. 3090 Ft, de ellenben a fizetéssel, ez jár hétvégére is, vagyis egy teljes táppénzes hónapban kb. 96000 Ft-ot.


Gyed kb. br. 95200 Ft, ebből vonnak 18% szja-t (17136) és 9,5% nyugdíjjárulékot (9045), azaz nettó gyed-ed: 69020 Ft. Erre még jön az adójóváírás, ha kéred, az 11340 Ft.

2009. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát akkor tulajdonképpen annyi a táppénz mint amennyit munka mellett hazaviszek. Na akkor nem stresszelem én magam. Még soha nem voltam betegállományon:)

Viszont ez a Gyed NEM VALAMI FÉNYES!!!!

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOD. SOKAT SEGÍTETTÉL!!!

2009. ápr. 7. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves 15.27-es. Leírnád mit hogy számoltál ki? Mert én is próbálgattam számolni, hogy hogyan számolhattad de nekem mindig más jött ki. Kérlek írd már le! Mert akkor magamnak is tudnék számolni. Előre is köszi!!
2009. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és még egy, a táppénzből is vonnak valamit nem? Az összegeid ugye nettó összegek?
2009. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Közelítő számítás:

A szokásos havi nettót elosztottam 22-vel (átlag ennyi munkanap van egy hónapban) ekkor kijön egy napi bér, ennek vettem a 70%-át (*0,7) ez lesz a táppénz összege 1 napra, ezt megszoroztam 30-al (átlag hónap), így jön ki a havi nettó táppénz.

Lehet a bruttóból is számolni, de az egy kicsit macerásabb.

2009. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!