Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak a szülők,...

Miért csodálkoznak a szülők, hogy megtörténik a baj, ha nem gyerekként kezelik a gyereküket?

Figyelt kérdés
Sokan tanítják vezetni 6-8 évek gyereküket. De miért??? Mi értelme? Tanítsák japánul, tanítsák kötni, stb. Babázzanak, autókázzanak. Miért engedik meg, hogy 10 évesen alkohol igyanak, esetleg, beleszívjanak egy szál cigibe??? Akik így "nevelik" a gyerekeiket, miért sopánkodnak, ha 13 évesen elkötik az autót és meghalnak egy balesetben, ha 12 évesen napi szinten dohányoznak, ha alkohol függők 15 évesen. És itt NEM azokról van szó akiknek fogalmuk sincs, hogy mit csinál a gyerekük, mert rossz társaságba keveredett.
2011. júl. 30. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdésedben a válasz:fel sem mérik,hogy ok okozati összefüggés van a dolgok között.Ergo,mivel nem tudják felmérni,abszolút meglepetés-és "csoda" -ként éri őket a dolog.
2011. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig azokat is idesorolnám, akik nem tudják mit csinál a gyerekük.("fogalmik sincs") Mert tudniuk kell. Olyan nincs, hogy "nem tudtam róla". Egy felelősségteljes szülő ismeri a gyerekei szabadidejét, barátait.


A kérdés első feléről meg nem is nagyon írnék. Szülőnek nem is hívnám őket.

2011. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tényleg. Az sem kibúvó, ha nem tudnak a gyerekükről semmit, és az osztálytársakra, tanárokra fogják a dolgokat. De amikor hagyják egy 7 éves gyereknek, hogy 18 éves korhatáros filmeket nézzen, ha veszekednek előtte a szülők, ha nem nevelik hanem mindent megengednek neki, akkor meg miért nevezik magukat szülőknek?
2011. júl. 30. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak az egyik kérdéshez szeretnék hozzászólni. Nálunk természetes volt, hogy gyerekként ünnepek alkalmával kaptunk egy-két korty pezsgőt, vagy leihattuk a habot apukám söréből. Se én, se a bátyám nem lettünk alkoholisták. Néhány ismerősöm pedig ahogy alkoholhoz jutott, azonnal vedelte mértéktelenül, mert ugye otthon annyira tiltva volt, hogy amikor felszabadult a kontroll alól mindent be akart pótolni.

Szerintem nem helyes ennyire makacsul tiltani bármit is, mert kamaszkorban a gyerek direkt az ellenkezőjét fogja tenni, amint lehetősége nyílik rá. Egy-egy korty pezsgőtől pl semmi baja nem lesz a gyereknek.

2011. júl. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm ... volt egy osztálytársam általánosban. Kisebb korában kérte anyukáját, hadd próbálja ki a cigit. Anyukája megengedte, azzal a feltétellel, hogy ott van vele. A srác azóta utálja a cigit. Én meg, akit óvtak a cigitől, mint a tűztől, sajnálatos módon idén rászoktam. Nem tudom, befolyásolt-e, hogy nem próbálhattam ki kicsinek, mégis rászoktam. Talán azért, mert mióta eszemet tudom, azt láttam, ha valaki ideges a családból, akkor bagózik. Én úgy vagyok vele, hogy próbálja ki a gyerek, de ne szokjon rá. Akár pia, akár cigi, akármi.
2011. júl. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgok ezek... Az utolsó válaszolóhoz csatlakoznék. Az én szüleim is bagóztak. Egyszer - olyan 5-6 éves lehettem - apu kint hagyta a meggyújtott cigijét a hamutál szélén a teraszon, bement valamiért. Én meg beleszívtam, le is tüdőztem rendesen. Azóta sem jutott eszembe, hogy még egyszer egyetlen szál cigit is a számba vegyek.

Viszont apám is tanult a történtekből, mert nem sokkal utána leszokott a cigiről.

Tudom, ez nem szándékos volt, de szerintem le lehet vonni belőle a tanulságot. Valaki vagy kipróbálja otthon a dolgokat (pia, cigi) kis mennyiségben, vagy ha annyira tiltják tőle, akkor úgyis megtalálja a kibúvót, hogy kipróbálja valahol máshol. Utóbbi sokkal, de sokkal veszélyesebb, mert ott már sokkal nagyobb annak a lehetősége, hogy rá is szokik az illető a dolgokra.

Azt nem minősítem, hogy valakinek 10 évesen megengedik, hogy autót vezessen, mert az nem ez a kategória, az egyértelmű felelőtlenség.

Jól írták az előttem válaszolók: nem mentség, ha egy szülő nem tudja, mit csinál a gyereke. Tudnia kell, azért az ő gyereke, hogy tudja, mi van vele.

2011. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sajnos a tesóm annó azért szokott rá a dohányzásra, mert anyuék nem tiltották soha (a mai napig bánja, és nem tud leszokni róla). Egyik barátnőm pont azért szokott rá az italra, mert otthon sajnos mindennapi volt a szülőknél a részegség, és eszük ágában sem volt a gyerekre szólni, ha 10 évesen beleivott a poharakba. Párom kislánya, 8 éves, és vezetgetni tanította. Egyik nap a leányzó elkezdett hisztizni és közölte, hogy ő tud vezetni (kb. 3 alkalom után) és ha nem engedik egyedűl, akkor úgyis el fogja lopni a kulcsot és elmegy az autóval. (rettentő elkényeztetett, luxusba beleszületett gyerekről van szó) Én kiskoromban azért lógtam párszor a suliból, mert semmi szabály nem volt otthon. Minden elismerésem azoké, akik saját hibájukból tanultak, és a gyerekkori rossz élmények miatt nem történt semmi nagyobb baj késöbb!
2011. júl. 31. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam, aki írta, hogy ünnepekkor kaptunk egy-két korty alkoholt.

Most jutott eszembe, hogy bizony olyan is volt, hogy 8-9 éves koromban apukám megengedte, hogy vezessem az autót. Na nem rendes közúton, hanem erdőben egy földúton, ahol senki nem járt, és mentem kb max 20-al. Nagyon élveztem, és teljesen egyértelmű volt számomra, hogy ez most nem azt jelenti, hogy tudok vezetni, és bárhol bármikor vezethetek, soha nem jutott eszembe elcsórni a kocsit, engedély nélkül vezetni. És annak ellenére (vagy talán pont azért) hogy néha kaptunk egy kis piát, soha nem jutott eszembe engedély nélkül beleinni a szüleim poharába. Szóval szerintem annyi a titka, hogy a gyereket ésszel kell nevelni, tudatni kell vele, hogy hol vannak a határok, nem pedig mindent makacsul tiltani.

2011. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!