Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tanuljak óvónőnek? ELTE...

Hol tanuljak óvónőnek? ELTE vagy PPKE?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Melyik van közelebb? Teljesen fölösleges egyetemben gondolkoznod, az óvónőképzés főiskolai szintű. A Pécsi Egyetem Pedagógiai Fakultása Szekszárdon van...

Én Baján végeztem a tanítóit, Kecskeméten az óvónőit. Mindkettő jó.

2011. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt, hogy érted, hogy főiskolai szintű, mikor például az Eötvös L. EGYETEMen is van? :/ Mesterképzése akkor nem is létezik?
2011. aug. 2. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mesterképzése, de óvónői végzettséggel mehetsz tovább más, pedagógus szakokra. Igen, van az ELTE-n, a Tanítóképző Főiskolai Karon. 3 éves képzés... Az államvizsga és a diploma kézhez kapása után rögtön elhelyezkedhetsz óvónőként. Persze, nyelvvizsga itt is kell. [link]
2011. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nem Pécs, hanem Pázmány.. No, akkor itt tanulhatsz a Pázmányon óvónőnek : [link]

igen, ez is a Pázmányhoz tartozik, de ez a pedagógiai főiskolai kar.

2011. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógusnak vagy konduktornak is lehet utána menni?
2011. aug. 2. 22:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Viszont a konduktorit nem tudom biztosra. Az külön képzés, azt a Pető Intézet csinálja. Viszont ehhez jobb lenne egy egészségügyi vonal... Mondjuk, alapképzés is van a gyógyped. főiskolán. [link]
2011. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Viszont gondolom ezeket már nem fizeti az állam, hane költségtérítésesek? Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 2. 22:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, az első diploma ingyenes, persze, ha olyan képzésre jársz.

Mint írtam, alapképzésnek is mehetsz a Bárczira, ugyanolyan diplomát kapsz, mint ha előtte elvégeztél volna másik fősulit. Ha oda felvesznek államilag finanszírozott képzésre, akkor "ingyenes" a suli.

A Pető Intézetről itt találsz infót: [link]

2011. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bár jobban szeretnék most elmenni konduktornak vagy gyógypedagógusnak, de nem hinném, hogy fölvennének, így arra is gondoltam, hogy halasztok érettségi után egy évet és próbálok emeltezni, nyelvvizsgát csinálni,meg ilyenek ... :S
2011. aug. 2. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!