Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. gyermek után járó adókedvez...

2. gyermek után járó adókedvezményt érdemes nekem igényelni?

Figyelt kérdés

Br. fizetésem 126. 000 ft, ami után kapom a gyed-et, vagyis most táppénzen vagyok, mert szeptembertől újra tgyást kapok a 2. babára. A gyed július elején járt le.

A férjemnek sem sokkal több a bruttója, konkrétan bonyolult, mert műszakos pótléka is van, stb.. a lényeg, hogy zavarosak a pénzügyei, és szeretném én igénybe venni ezt a kedvezményt a 2. babára :) Csak nem tudom, hogy így megéri-e nekem. A nettó gyedem a most 25 hónapos kisfiamra 80 ezer forint körül volt. Köszi, ha tudtok segíteni, mert analfabéta vagyok ezen a téren...


2011. aug. 3. 16:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és a munkaügyesnek szóljak ez ügyben, tőle kell kérni nyomtatványt? a Tgyáshoz is ő küldi a papírokat a héten, csak nekem kell bevinnem majd kitöltve a mákhoz, mert egy kisvárosban van a munkahelyem.
2011. aug. 3. 16:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akkor ugyanannyi tgyást fogsz kapni, mint legutóbb, a 126eFt után kb. 88200 Ft, ebből csak szja-t vonnak (17922 Ft), ha kéred az adójóváírást, akkor a családi adókedvezményre marad 5822 Ft. Vagyis a 10eFt/gyerekből csak 5822 Ft-nyi adód van, ennyit tudsz igényelni, célszerű így megosztani a férjeddel, bár ha neki se sokkal több a bruttója, nem valószínű, hogy ő érvényesíteni tudja majd.

A gyed tekintetében ugyanez a helyzet, ha kéred az adójóváírást, 5822 Ft marad a családi adókedvezményre, kb. a nettó gyeded 79-80eFt lesz.

2011. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Közben megszületett a kislányunk 30-án :) És a nyomtatvány kitöltésére még mindig nem kerítettem sort... :)
2011. szept. 10. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!