Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendszeres gyermekvédelmi...

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak ebben a hónapban kapnak gyermekenként 5800Ft-ot. De pontosan mikor?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a XX. kerületben aki postán kapja megkapta e vagy a mai nap folyamán megkapja e?

Elköltöztünk, de a pénzt még oda viszik és csak akkor mennék a postára ha már biztosan ott van.


2011. aug. 4. 07:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Tényleg, nem is tudtam?
2011. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van, mert a törvény módosult és csak szeptemberben fogod megkapni, szeptember 5-ig kell hogy megérkezzen. :(
2011. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod felhívni a postát?


Nekünk ma fogják osztani a pénzt.Igaz, nálunk a polgármesteri hivatalban kell átvenni, személyesen.

(Somogy megye)

2011. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van ez a szeptember, mivel én pont a héten voltam bent újra igényelni, és ott augusztust mondtak, ráadásul mi is elköltöztünk, de az új címre már nem tudják küldeni, így én azt sem tudom, mit kéne ilyenkor csinálni, hiszen még az értesítőt sem én fogom megkapni.
2011. aug. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Augusztus hónapra jár, de az önkormányzatoknak legkésőbb szeptember 5-ig kell kézbesíteni!
2011. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 20/A. § (1) bekezdése alapján:


A települési önkormányzat jegyzője annak a gyermeknek, fiatal felnőttnek, akinek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága


a) a tárgyév augusztus 1-jén fennáll, a tárgyév augusztus hónapjában,

b) a tárgyév november 1-jén fennáll, a tárgyév november hónapjában

pénzbeli támogatást folyósít.


A Magyar Köztársaság 2011. évi költségvetéséről szóló 2010. évi CLXIX. törvény 74. § (3) bekezdése alapján a pénzbeli támogatás esetenkénti összege 2011. évben gyermekenként 5800 forint.

2011. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!