Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor menjek táppénzre? 50 km...

Mikor menjek táppénzre? 50 km re lakom a munkahelyemtől, busszal járok dolgozni! Az ut ha nem kell átszállnom, akkor 1 óra, átszállással akár 2 óra!

Figyelt kérdés

reggel van közvetlen buszom, de délután nem!

mit tegyek? menjek el táppénzre már most?

holnap megyek majd a dokimhoz, kb 7 hetes lehetek, mit mondjak neki?!


2009. ápr. 9. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akár azonnal táppénzre tud venni, mond el neki a problémát, nem szerencsés 50 kilométereket utazni oda vissza minden nap.
2009. ápr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy kellemetlen utaznod ennyit naponta, akkor mindenféleképpen jelezd a dokinak! Ha reggeli rosszulléteid vannak, akkor meg főleg kellemetlen tud lenni! Őszintén mond meg neki, hogy nem bírod ezt a több órás, mindennapos utazást! Sajnos van olyan doki, akit ez nem hat meg, azért többnyire minden doki veszi a lapot!
2009. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajna könyörögni kell a dokinak,mert nem nagyon akarózik odaadni a táppénzre vételhez a papírt.Tőlem a doki elvárta volna,hogy 14hetesen is emelgessem a lisztesszákokat.De csak sikerült megértetnem vele,hogy ha más otthon maradhat csak úgy (mert van ilyen is) akkor én is aki nehéz fizikai munkát végzek.
2009. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért nem kell tápra menned, mert utaznod kell. Amíg bírod, dolgozz.

Hányingerrel mondjuk szar dolgozni, de ilyen esetben szerintem bármikor elmehetsz hirtelen is tápra.

Én 20 hétig dolgoztam, mert megszűnt a munkahelyem, ha nem így lett volna, tovább dogloztam volna. Én távolságival utaztam fél órát, majd rohanás a helyi buszra és azzal is 20 perc-oda és vissza is.

2009. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 45 km-re laktam a melóhelyemtől. Sajna én a 20.hétig muszájból dolgoztam, de utána elmentem táppénzre, mert már nem bírtam.

Hajnali 4kor keltem, biciklivel mentem a buszmegállóhoz, 1 óra zötyögés kanyargós, rázós úton, majd séta a melóhelyig. 8 óra munka. Meló után siettem a buszmegállóba, hogy elérjem a buszt, mivel csak óránként ment a következő. 1óra hazazötyögés, majd buszmegállóból biciklivel haza. Este fél 6ra értem haza. És utána álltam neki mosni, főzni... Általában este 10kor aludtam el, és nagyon fáradt voltam.

Ha mégegyszer ezt kellene tennem, biztos hogy már az első dokilátogatáskor elgondolkodnék a táppénzen.

Én tudom milyen fárasztó dolog ennyit utazni, hiába volt irodai munkám, valahogy fárasztó volt az egész!

Nekem annó a doki azt mondta, bármikor szólhatok, ha úgy gondolom, hogy szeretnék már táppénzre menni.


Inkább pihenj, ne utazgass ennyit!

Boldos pocakosodást:)

2009. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok..

még annyit, hogy 8 hetesen homloküreggyulával mentem házidokihoz, az meg furán nézett rám, hogy ha terhes vagyok, miért nem vagyok otthon, miért utazgatok annyit?


A másik orvosom pedig a 20.héten, amikor táppénzre vonultam, szinte örült,hogy na végre... ő is furcsállta, hogy annyit utazok.

De sajna muszáj volt :S

2009. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Nőgyógyi mindig kiír, a háziorvos akkor meg nem ellenkezhet.
2009. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!