Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülési szabadság előtt...

Szülési szabadság előtt VALÓBAN NYILATKOZNI KELL arról, hogy mennyi ideig kívánok távol maradni a munkahelyemtől. GYED, GYES, esetleg?! A főnököm mondta, hogy nyilatkoznom kell, de én még nem hallottam ilyet.

Figyelt kérdés

Ha azt írom alá, hogy két évig, akkor két éven belül nem jelentkezhetek újra munkába állásra, ez tiszta sor, de csak évet írok alá, és menet közben úgy alakul, hogy be tudjuk vállalni a harmadik (huszonezres) évet, akkor mi történik?!

Válaszaitokat ezúton is köszönöm!


2011. máj. 9. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, valóban írásban nyilatkoznod kell erről. Le van írva benn, hogy ha az az időpont amit megjelöltél, változik, akkor haladéktalanul jelezned kell a munkáltató felé. Én is aláírta egy ilyet és 2 évet jelöltem meg. Nem hinném, hogy a gyesből el tudnánk tartani a babánkat, na meg magunkat...
2011. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy idepofátlankodom,de engem is érdekel,mert 2 évet írtam alá,de közben visszajött a gyes,és én tuti maradni szeretnék.
2011. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy írtam a fizetés nélküli szabis kérelmemet, hogy "X. nevű, év. hó. nap született gyermekemre való tekintettel kérem a fizetés nélküli szabadságomat engedélyezni szíveskedjen". Mindkettőt így írtam, mindkettőt elfogadta a munkáltatóm.

2011. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kértem mind a 3 évet, mert azt mondta az ügyintéző, hogy hamarabb is vissza mehetek, de ha csak 2 évet kérek, és mégis maradnék itthon 3-at, akkor az már nehezebb ügy!

Egyébként valószínű, hogy én is visszamegyek 2 éves korában.

2011. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan nyilatkozni kell, hanem ki kell venned a fizetés nélküli szabadságot, mert gyed csak akkor jár.


Kérheted a fizetés nélküli szabadságot akár egy évre is, de mindig időben meg kell újítanod.

2011. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem a munkaadó fizeti a GYED-et GYES-t, ezért fizetetlen szabit kell kivenned. Ezért kell aláírni. Tőlem nem kérdezték, egyből a 3 évet írta be az ügyintéző. Természetesen előbb is visszamehetek, de azt írásban kell jelezni a munkáltatónak.
2011. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!