Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekurulogiara kaptak a...

Gyermekurulogiara kaptak a kisfiaim beutalot figymaszukulet "gyanuja" miatt. Egybol csinalnak is valamit, vagy csak megvizsgaljak oket?

Figyelt kérdés

Azert zavarodtam ossze, mert a gyermekorvosunk azt vazolta, hogy csak vizsgaljak oket, a kapott leleteket vigyem neki majd vissza. Szomszed anyuka szerint viszont a sebeszeten nem vizsgalodnak, egybol hozza is fognak nyulni, szoval keszuljek fel a kovetkezo nehany napra.


Gyermekorvost valtottunk, a regi szerint ennyi szukulet ilyen idos korban normalis, masfel es ket es fel evesek a fiaim. A pisi egyenessugarban jon, nincs lerakodas, nincs gyulladas, soha semmi gond nem volt.

Koltozes miatt orvost valtottunk, az uj orvos pedig egybol ezzel kezdte. Ot is jo orvosnak mondjak.


Teljesen elbizonytalanodtam, mert nekem az elso verzio volt a szimpatikusabb, a vizsgalatban meg benne vagyok, ha fontos, de nem szeretnem, ha felrantanak nekik most (vagy vagjak, vagy nem tudom mit csinalnak, csak azt tudom, hogy az eddigi orvosunk nem tartotta ezt jo megoldasnak es jol megindokolta, hiszek neki).


Szerintetek mi fog tortenni?

A Madarasz korhazba megyunk.

Voltatok mar ott es hasonlo dolog miatt?


2011. aug. 8. 15:46
 1/8 A kérdező kommentje:
javitok: fiTymaszukulet.
2011. aug. 8. 15:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor írok.

Nálunk is fitymaszükület van. Nekünk 2 gyerekdoki is azt javasolta, hagyjuk legalább két éves korig a fütyijét, ne húzogassuk. (Ennek "eredményeképp" lett ez a kis fitymaszűkület.)

Madarász utcában jó sebészek vannak. Nem csinálnak a gyerkőcökkel semmit, ill.csak megnézik meddig húzható vissza a fityma? ennek alapján javasolják a módszert.

Van hogy műteni sem kell, elég a krém rá, de a "súlyosabbakat" műteni kell, el is mondják a szitut stb.

Felrántani már nem rántanak (sajnos vagy nem sajnos), szóval ott a helyszínen nem kell "végignézned" efféle dolgot.

2011. aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyenes sugárban jön a pisi, szobatisztaság után szoktak ezzel foglalkozni.

Nekem 2,5 évesen jött hátra teljesen a bőr a kukiján, de még most is elég nehezen, úgyhogy szerintem nekem is lesz ilyen gondom később. A védőnő, és az orvos is azt mondta nekem, hogy ha nem hord majd pelust, akkor szoktak vele bármit is csinálni.

2011. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen,ált. szobatisztaságot megvárva kezdenek vele vmit. A pisi nálunk is egyenessugarú, a fitymát mégse tudom hátrahúzni, csak egy kicsit. Nálunk 100%ban műtétet javasoltak, minél előbb. (2 éves)

Nem könnyű na, mert ezt is- azt is hallani, hogy a műtét után már nem ugyanaz a kuki, más szerint abszolúte ugyanaz marad minden (későbbiekre gondolok, mikor férfiú lesz).

Ilyen helyzetben én sem tudom, hogy az ösztönökön kívül mi más segíthet?? :S

2011. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne engedd az orvost addig hozzányúlni a fiadhoz amíg meg nem beszéltétek hogy pontosan mi fog történni. Akár menj el először csak a gyerek nélkül ha van időd. Nyomatékosan mondd meg hogy nem akarod, hogy felrántsák. Erre figyelmeztesd újra közvetlen mielőtt agyerekhez nyúl. ha nem tűnik megbízható embernek, írásban tájékoztasd, és írasd vele alá. (sokszor megbízhatóbbnak tűnnek, mint amilyenek) Ha mégis olyat tenne amihez nem járultál hozzá akkor evvel a papírral a betegjogi képviselőhöz mehetsz. Tehát nagy előny ha megvan.

A gyerek jóléte a te felelősséged, ne engedj mást belekontárkodni!

2011. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

Csak azért mert a doki beutalót adott nem kötelező elmennetek.

2011. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom ezt a sok valaszt es segitseget!


Kicsit megnyugodtam, akkor ezek szerint elso korben mindenkeppen csak vizsgalatra keszulhetunk. Egyeb beavatkozast nem fogok igy elsore megengedni, az biztos.

A kisebbik gyerek meg egyertelmuen pelenkas, de a ket es fel eves is az meg alvashoz, tehat valoszinuleg nem is csinalnanak veluk semmi kulonoset.

A vizsgalatra elviszem oket, megnezzuk a velemenyt, gondolom a gyerekorvos is azutan fogja elmondani a javaslatat es akkor is tudunk donteni, hogy mi legyen, illetve mikor.


Az teny, hogy a ferjemnek is volt valamilyen beavatkozasa ketszer is, 3 es 4 evesen. Mar o is a Madaraszban volt akkor. (nem most volt.)

Ot nem mutottek, de nem is csak siman rantottak, Anyosom elmondasa szerint valamilyen pici, vekony muszerrel metszettek egyet kb 2 mp alatt, nem latta, mert elfordult, de nagyon hamar keszen volt es nem is volt fajdalmas.

Mindegy, tenyleg nem vagyok kepben a temaval, mert eddig meg nem volt rola szo.

Most majd sajnos lesz alkalmam okosodni kicsit.

2011. aug. 8. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről a gyerekorvosok véleménye nagyon eltérő. Németo.-ban pl. 12 éves korig nem nyúlnak a szűkülethez ha egyébként nem okoz semmilyen problémát, ugyanis a kamaszkorral a fiúk ezt a dolgot úgymond "megoldják maguknak". Gondolom érthető, mire gondoltam.

Itthon a rádióban szokott lenni egy gyerekorvos, ő 6 éves korig szokott várni. Hallottam olyan orvosról, aki egy éves korban felrántja a bőrt, ha egy kicsit is le van tapadva.

Szerintem egy vizsgálat nem árt, a többit pedig meglátod.

2011. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!