Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 éves vagyok. Szerintetek...

30 éves vagyok. Szerintetek ideje lenne elgondolkodnom gyerekvállaláson? Boldog kapcsolatban élek, de a párom még nem szeretne gyereket (ő fiatalabb 4 évvel).

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt neked/nektek kell eldönteni. Te érzed, hogy mennyire vagy(tok) felkészülve egy babára. Szerintem üljetek le, beszéljétek át, hogy ki hogyan és mikor tervezi a babavállalást. Ha a párod egyáltalán nem szeretne, te viszont élsz-halsz egy babáért, akkor szerintem külön utakon érdemes folytatni. De ha szeretne, csak még nem most, akkor azt is jó lenne megbeszélni, hogy mégis mikor. Ma már nem gond, ha valaki 30on felül szül, sőt, egyre több nő szüli az első babáját 35 éves kora körül. Ebben nincs semmi rossz. Csak tényleg tisztázni kell, hogy meddig várj, hiszen neked vannak kockázati tényezők, minél tovább vársz, míg egy pasi még 50en túl is tud "gyereket csinálni". Az sem biztos, hogy ha most eldöntitek, hogy jöhet a baba, akkor elsőre összejön. Lehet, hogy még éveket várat magára, hiába szeretnétek.

Én 27 évesen szültem a fiamat, most vagyok 29 és legkésőbb jövőre szeretnénk tesót. Azért nem később, mert ha 5-6 év múlva esetleg úgy döntünk, hogy bevállalunk egy harmadik babát, akkor is még "beleférjek" az időbe.

25 évesen találtam rá az igazira, akire azt mondtam, és mondom még most is, hogy vele szeretném leélni az életem és vele szeretnék családot alapítani. Mi már az elején tisztáztuk, hogy bármikor jöhet a baba. De így is 2 évet "váratott" magára, pedig mindketten egészségesek vagyunk.

2011. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30 évesen már tényleg ideje lesz elgondolkodni a gyerek vállaláson.Ahogy öregedsz a gyerkőc is egyre nehezebben jön össze.Arról nem beszélve hogy te hány éves leszel mire a párod úgy képzeli hogy most már belevágna???Neked lesz egyre nehezebb.Mondjuk egy 26 éves fiút megértek hogy nem akar gyereket.Az jobb lenne ha négy évvel idősebb lenne.DE ti tudjátok.
2011. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

30 évesen már nem elgondolkodnék, hanem ráállnék a témára.

Sajnos nem biztos, hogy rögtön sikerül a baba. :-((

NE ÍGY LEGYEN, de mi van, ha mégis...

Próbáld meg ezt elmagyarázni a párodnak is.

2011. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Együtt vagy a pároddal? Hány évesen szültél? a kérdésedben szereplő pároddal,válalltatok babát?
2022. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!