Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utaztatok már ti is nagy...

Utaztatok már ti is nagy családdal vonaton mély babakocsival? Lehet, hogy csak én vagyok ilyen béna vagy más is járt már hasonlóan?

Figyelt kérdés

Nemrég kölcsön kaptunk egy üdülőt. Suzukink van és nagy családunk. Nem is fértünk volna be az autóba mind biztonságosan sem szabályosan. Itthon megoldjuk, ritkán megyünk mindannyian az autóval, ha mégis akkor buszozunk. Maradt a dilemma, vonat, vagy busz. Döntöttünk, vonat.

Felállás, szülők és a gyerekek, 11, 9, 5 évesek és egy négy hónapos baba.Egyet tudok, hogy vonattal, soha többé nem megyünk sehova. Addig amíg babakocsink is van, biztosan nem!

Siralmas volt. Gyönyörű új legalább is újabb vagonok vannak. Hatvanig még elfértünk a vonaton, L alakban elhelyezett üléseknél a babával a babakocsiban sem voltunk útban. Majd Hatvantól Budapest felé a gyorsvonat következett. Na ide összecsukott babakocsival is alig tudtunk fölszállni. A kabinokba úgy kellett beügyeskedni magunkat. Baba ölben, gyerekek egymás mögött ültek még valahogyan kibírtuk. Budapesten a mozgólépcső, metró nem okozott gondot, gyönyörűen meg tudtuk oldani és a gyerekek is nagyon élvezték Aztán vonat újra, már a kerékpár tárolóknál szálltunk fel. A peronig jutottunk, mert az ajtók szűkek voltak a kerékpártárolós rész is tele volt. Gyerekek ültek a csomagokon, baba a babakocsiban, aztán amikor sírt akkor a csomagok tetején ülve az ölünkben mert állva félő volt, hogy elesünk. Hazafelé alapból szálltunk a kerékpároknak fenntartott helyen, ott ahol akár kerekesszékkel is föl lehetett volna szállni egyetlen dupla ajtós vagon volt ahol fölfért a babakocsi. Szerencsénkre ott úgy volt kialakítva, hogy befértünk a kabinba babakocsival is és mindenki letudott ülni. Aztán átszállás. Hatvan felé, személyvonattal. Jellemzően négy ülésenként egy ember ült, így a családunk két részletben tudott leülni, illetve egyikünk állt az ajtóban a babakocsival, mert az az természetesen nem fért be a székek közé. Egyszer az egyik állomáson gondoltam, hátha sikerül mégis úgy elhelyezni, hogy mindenki ülhet és még a babát is lássuk, de olyan szerencsétlenül helyezkedtem, hogy elzártam az utat. Nem kellett volna, mert bármennyire gyorsan is próbáltam korrigálni, nem úsztam meg egy arra járó sietősen leülni kívánó "úriember" beszólását, aki bizony ismeretlenül le is tegezett. Mondván: - Anyukám, ha az útba rakod, az nagyon nem lesz ám jó.

Örülök, hogy a férjem nem hallotta. Ekkor már túl voltunk két óra vonatozáson. Közben eleredt az eső és bizony a vonat fölülről beázott ömlött be a víz, igen, éppen az ajtónál, ahol a babakocsi volt...


2011. aug. 9. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak egy 3hetessel mélykocsiban. Idén nyáron kendőben volt a 4,5hónapos mikor utaztunk.

Soha többé nem megyek babakocsival, nem is használjuk...

részvétem az út miatt. Nem egyszerű sajnos.

2011. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Néhány éve kényelmesebben utaztunk babakocsival még régi típusú vagonokban. Ezért mertünk elindulni.
2011. aug. 9. 15:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi pontosan azért használjuk BKV-záshoz/vonatozáshoz a mei tai-t vagy a csatos hordozót. Sokkal egyszerűbb, mindenki le tud ülni (ha van hely), és nincsenek ilyen problémák. Én még a kicsi sportkocsival se mernék elindulni így, bele sem merek gondolni, hogy milyen lenne mélykocsival. :S

És nem vagy béna, hanem a vonatok ilyenek sajnos. :(

2011. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

pedig tök egyszerű.


babát a babahordóba, babahordót a babakocsiba. felszállásnál babakocsi összecsuk, felhajít, babahordóval kényelmesen felszáll. vonaton babakocsi a kalaptartóra. (kampós gumikötél jó, ha van kéznél, de tapasztalataim szerint nem akar leesni) babahordó babával együtt menetiránynak háttal betámasztva az ülésbe.

2011. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy tervezésnél figyelnek sok mindenre, de erre nem. Pedig vonattal hosszútávra utazik a család és nem mindegy, hogyan. A kerekesszékesek hasonlóan járhatnak ilyenkor.
2011. aug. 9. 16:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Babahordozóra nem gondoltunk. Nem rossz ötlet. Bár a babánk az autóban is frászt kap tőle. Nem szereti. Mivel egy hegy tetején nyaraltunk és így sem volt egyszerű kicuccolni, a hordozó súlya még babakocsiban is jelentősen nehezítette volna az utat.
2011. aug. 9. 16:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a szomszédasszony minden nap így jár szinte.Bár ő csak dolgozni menne,a gyereket pedig bölcsibe szeretné vinni.

Buszmegállóig eljutni se egyszerű,mert járda az nincs,főút mellett lakunk,így ott tolja a babakocsit(nincs közel a megálló,kb 1,5 kilométer)

aztán felszállni a buszra: nincs hely a kocsinak,sőt a kocsit még ha akarná,se tudná berakni a csomagtérbe,mert nincs(helyközi járat,nem távolsági).Felviszi,a második ajtónál fér el,de tőle már senki se fér el.Felvinni se egyszerű,azokon a magas lépcsőkön.

Vonat állomás az a közelben sincs,de egyszer azt is kipróbálták,bár akkor ők is nyaralni próbáltak menni.

Mondta is,hogy nem is tudja,hogy gondolta,mikor a munkahelyre bejutni is bajos,akkor hogy lehetne eljutni az ország másik végére a szülőkhöz vonattal?

Így:Buszra 1,5 kilométer gyalog,buszra fel,buszról le.(a busz 2 óránként jár,és az a sűrű járat)1 kilométer a vasútállomás szintén gyalog.Vonatra fel,vonatra le,na ez 3x.

Aztán estére gyorsan oda is értek :-)

Szóval megértelek,én se tudnám megoldani,pláne egyedül,ahogy a szomszédasszony kénytelen megoldani a mindennapjait.

2011. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem sincs igazán jó ötletem, de esetleg a www.vonatosszeallitas.hu-n előre megnézheted, hogy milyen vonat lesz és ha van választási lehetőség, akkor olyanra szállsz, ami babakocsibarát...
2011. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Helyi járati buszon hasonlóak a tapasztalataim. Nálunk meg van határozva, hogy melyik ajtón lehet felszállni babakocsival. Egyébként meg csak az első ajtót nyitják ki az utasoknak. Jártunk úgy, hogy szaladtunk a buszhoz, férjem sietett előre, hogy szóljon a sofőrnek, nyissa ki az ajtót ahol a babakocsit fel tudjuk tenni. A sofőr az orra előtt bezárta az ajtót. Otthagyott minket. Egyébként utaztunk már nagyon messzire is vonattal, babakocsi nélkül. Volt, hogy nyolc órát zötyögtünk sokszor átszállással. A mostanihoz képest semmi nem volt.
2011. aug. 9. 16:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy mei tai-t vagy SSC-t használunk a vonatozáshoz (meg amúgy sokszor sétához is).

Lehet, hogy nektek is be kéne szerezni egyet, vagy hordozókendőt. A mi életünket nagyon megkönnyíti!

Itt pl. találsz infót a hordozókról:

[link]

vagy itt:

[link]

2011. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!