Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnál 11-12 éves...

Mit csinálnál 11-12 éves gyerekeddel, ha rájönnél, hogy többször is pénzt lopott a családtagjaitól és hazudozni kezdett?

Figyelt kérdés
Hozzátenném, nincs rászorulva, mindene meg van (laptop, telefon, dvd....)
2011. aug. 11. 08:50
 1/4 compactegon válasza:
100%
valószínűleg nekiállnék megnevelni, ha eddig nem sikerült.
2011. aug. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több az ilyen kérdés, a problémák a 10-17 év körüliek között. És egyre több a vita a kisgyermek nevelése körül, miszerint magyarázni kell csak a gyereknek mert úgyis megérti, meg hagyni, ráhagyni dolgokat stb...érdekes. Hogy hol az összefüggés???:D Hajrá liberális nevelés!!!!!Csak így tovább. Másik kérdésnél a 17 éves gyerekről már lehet lemondana az anyja..nahát!!

Bár 11 évesen nem volt laptopom meg telefonom, de ha én loptam volna a családból pénz, agyon is ütöttek volna, nem itt kérdezősködtek volna kétségbeesetten.

Az én 11 éves gyerekemnek se lesz valószínűleg laptopja, de csak egyszer lopjon pénzt....biztos nem hazudoznék miatta és én is bűntárs lennék ezzel...sőt ezzel véded a gyereked anyuka! De hajrá!!!! csak így tovább. szégyenletes. Kezit törném csak próbáljon meg lopni (nyilván nem a szó szoros értelmibe mondom, de nem tenné ki a falra amit tőlem kap, pláne nem hazudoznék miatta. Védjed csak, majd 14 éves kora után meg védheted a bíróság előtt.

Mégegyszer hajrá liberális nevelés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kényes ügy. Egyik barátnőm öccse emiatt került intézetbe 13 évesen. A nagymama nevelte őket, és a sorozatos lopásokon kiakadt (szeritem jogosan), és úgy döntött, ő már öreg ahoz, hogy egy ilyen gyerekkel kínlódjon.


Persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy irány az intézet, de azért egy jó alapos fejmosást igazán megérdemelne a gyerek...

2011. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazán már tegnap jól elvertem a seggét (gyerekkoromban nekem is használt) és 2 óra hosszáig ecseteltem, hogy hova vezet, amibe belekezdett. Hihetetlenül ledöbbentem és váratlanul ért a dolog, mert sose hazudozott, sose lopott, Angliában élünk, kitűnő tanuló, segítőkész, kedves gyerek.

Egyébként nem tanácsot kértem, mivel lerendeztem ezt a dolgot, csak kíváncsi voltam, ki mit csinálna ilyen helyzetben. Mert sajnos ma én járok így, holnap valaki más!

2011. aug. 11. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!