Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az úszópelenka hogyan "működik...

Az úszópelenka hogyan "működik"? Bent tartja a pisit és a kakiit is? Honnét tudom ha a lányom belepisilt? Mikor kell cserélni? Egy pelenkában lehet egész strandolás alatt ha nincs kaka, vagy minden vízbemenéskor újat?

Figyelt kérdés
Bocs ha sok a kérdés!
2011. aug. 12. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
a lényeg, hogy nem engedi be a vizet. A sima pelenkába belemenne a víz és "felrobbanna" a sok víztől a pelus, az úszópelusnál meg nem. Persze, hogy benntart mindent. Úgyis érzed, ha szaglik :)
2011. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Azt tapasztaltam, hogy kb. semmit se ér, bemegy a víz, kijön a pisi. De legalább színes.

Minden vízbe menéskor újat adtunk a gyerekre, és mindig tocsogott, mire kijött a vízből. Mikor elaludt a száraz pelusban, amit frissen ráadtunk, egy jó nagy tócsa lett alatta a pokrócon.


Egy értelme van: beengedik vele a nem szobatiszta gyereket a medencébe.

2011. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
A pisit átengedi, a vizet beszívja, szóval semmit sem ér.
2011. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kakit benntartja, de a pisit átengedi, direkt van így csinálva. Ha nedvszívó lenne akkor a medence vizét szívná úgyis.
2011. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pisi kimegy, de a kaki bent marad (nyilván nem a híg). Én minden egyes medencébe menéskor újat adtam a gyerekre.
2011. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen a pisi átmegy rajta, de ha a kaka híg, akkor az is kifolyik belőle (szerintem), mert a lányom még egyszer sem kakált bele az úszópelusba.


A lényeg, hogy még nem szobatiszta gyerek is belemehet a vízbe, mert a kakát elvileg a pelusban tartja. Mi mindig újat adtunk rá, fürdés után, mert magúba szívja a vizet.

2011. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hm, a kaki sem marad bent mindig...

A baratnom meselte, hogy ahogy megtelt a pelenka vizzel (kb masfel perc, vagy csak fel perc, de ez normalis), a sulya miatt helyzetvaltoztatas kozben lett egy-egy res a baba combjanal. Egy frissen kierkezo kakidarab az elso ilyen resnel kicsuszott.

Kb ket het mulva en is rajottem, hogy ez igy van: konkretan kivittem a medencebol a fiamat, setaltunk a cuccainkhoz, kozben megallt, nyomott. Setaltunk tovabb, megerezunk, leveszem a pelenkat es sehol sem volt kaki. Par perc mulva vettem eszre, hogy a jarokelok kerulgetik a jarda kozepere kerult kakigombocot... Kicsit ciki volt, bar inkabb nevettunk rajta, ugy szaladtam erte egy zacskoval.

Meretszerint jo volt a pelenka, szinten az tortenhetett, hogy a viz sulya lehuzta a pelus aljat es igy nem feszult a combjara.

Latom, hogy a legtobb babanak kb terdig log az uszopelenka alja a sok viztol, nyilvan nekik is keletkezhetnek resek, csak a szerencsen mulik, hogy epp fog-e kakilni, vagy sem.


Az elso gyereknel ilyen uszonadragot hasznaltunk, az a pisit ugyan egyertelmuen nem tartotta bent, de a kakit tenylegesen, volt hozza szerencsenk.

[link]

Ezeknek nagyon eros a gumirozasa, plusz mivel nem telik meg vizzel, igy nincs, ami lehuzza a helyerol a gumirozast.

Hatranya, hogy kaki eseten egy durva kezimosas var az anyukara, mert nem eldobhato kategoria.


Uszopelus csere:

amig szinte folyamatosan vizben vagyunk, tehat max 5-10-15 perces megszakitasok vannak, addig nem cserelem, mert a kovetkezo is egybol megtelik, ahogy viz eri.

Ha felfuggesztjuk a furdest ettol hosszabb idore pihenes/eves/seta, stb miatt, akkor leveszem a pelenkat es majd kap ujat, mert huzamosabb ideig nem jo a kihult, vizes kozeg a fenekuknek.

2011. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi jártunk babaúszásra és szerintem semmire se jó az úszópelus. Ha hígat kakil simán kifolyik belőle. Nem egyszer kellett a medencébe vizet cserélni mert valamelyik gyereknek kifolyt a kaki a pelusból, főleg mert oda 3 hónapos kortól lehet menni és ugye ők még nem kakilnak keményet. Mi úgy szoktuk ott a legtöbben, hogy uszópelenka + babáknak való úszónadrág. Ugy valamivel hatásosabb a dolog :)
2011. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2011. aug. 13. 10:19
 10/11 Dominika9 válasza:
68%

Van egy magyar cég, akik kimondottan babaúszás céljára gyártanak úszópelenkákat.


Ebből elég egy is, de persze lehet venni belőle kettőt is, biztos, ami biztos alapon.

Amikor ráadom a kisfiamra beállítom a combjánál - hogy jól zárjon, persze ne legyen túl szoros - és a derekánál is - mert állítható mindenhol.

Ez nem enged át semmit, nem tud kifolyni semmi... Nem történik baleset.

Mosható - nem kell eldobni. Nagyon megéri az árát.


Nagyon jó, mert 3 rétegből tevődik össze:


1. belülről 100% pamut az anyaga,

2. ez a köztes réteg, ami nem engedi át a nedvességet (vízálló) és egyéb mást,


3. a külső anyaga klórálló anyagból van (színe sem fakul ki, méretét is tartja),


de ami még ennél is jobb, hogy a combjánál és a derekánál is állítható.


Lehet rövid és hosszú szárúban is venni.


Még csináltatható is teljesen egyedi design-nal, mert a cég magyar.

Én a Diapolo-nál, ott is a központjukban vettem a kisfiamnak.


8 kg-os babáktól egészen a 20 kg-os, - de már e felett is - gyártják.


Mivel én egy kicsit körülményes vagyok, jobban szeretek a helyszínre menni - ahol raktár is van - így én a Nagytétényi úton lévő központjukba mentem.

(Pontos cím: 22. kerület, Nagytétényi út 222-226.)


Honlapjukon is meg lehet nézni, rendelni is lehet.


Remélem tudtam segíteni.


Teszteljétek le ti is, nagyon megéri, mert nagyon jó.

Ez a legjobb szerintem (eddig).

De a babaúszásnál - ha elviszitek a kicsit - fogják ajánlani. Nekem ajánlották.

2015. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!