Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha hazaköltöznék kb.4 hónapra...

Ha hazaköltöznék kb.4 hónapra Magyarországra a kicsimmel, akkor is kötelező lenne ez a védőnős nyűg? Amíg Magyarországon vagyunk.

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 06:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A védőnői szolgálat nem kötelező, arról írásban le lehet mondani
2011. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, sőt, ha nem jelentkezel be nem is fognak rólatok tudni - annyira figyelj csak, hogy nehogy lemaradjon valami oltásról ezidő alatt
2011. aug. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem fog lemaradni semmiről:)
2011. aug. 15. 07:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nyűg!
2011. aug. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, hogy szerinted meg az, hogy szerintem, azért nem ugyanaz!
2011. aug. 15. 08:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy is, minek írsz ide, ha nem is a kérdésre válaszolsz?
2011. aug. 15. 08:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem,nem kötelező(pláne ha ideiglenesen tartózkodsz Magyarországon).Azért a gyerek orvosnak nézz utána(hol van,mikor van rendelés,és esetleg kérdezz meg olyan anyukát,aki tud jó dokit ajánlani)ne legyen rá szükséged,de ha mégis kellene tudd,hogy hol és kit keress.De azért nem kell ennyire neki ugrani a válaszolónak.Mellesleg nekem se nyűg,2 gyerekem van,és egy baromi jó fej,tapasztalt,34 éves védőnőm.
2011. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

1 éves korig havonta mentünk tanácsadásra, megmérték a súlyát, hosszát, beadták a kötelező oltást az első hónapokban..

Ez havonta mondjuk egy óra volt és akkor látta az orvos a gyereket, megfelelően fejlődik, nincs e valami baja.

Én is furcsának találom, hogy valaki nyűgnek érzi a havi 1 óra ráfordítást a gyereke érdekében.

De te tudod, természetesen semmi nem kötelező, akár orvoshoz sem kell elvinne, akkor sem ha beteg. Senkit nem fog érdekelni különösebben. Angliában egyáltalán nem, Magyarországon meg alig működik a gyermekvédelem, így azt csinálsz amit akarsz.

És mielőtt előjönnél az angliai egészségügyi csodával, egy országban sem látni annyi sérült gyereket és egy ország gyerekeiről nem lehet annyit olvasni betegségek kapcsán, mint az angol gyerekekről. Olyan betegségekben szenvednek, amik itt keleten 50 éve eltűntek. Azért nem véletlen.

2011. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy Angliáról van szó? Egyáltalán nem...
2011. aug. 15. 12:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyermek? Mit jelent nálad pontosan, hogy hazaköltözni? Tehát elköltözöl X. helyről, és 4 hónap múlva y helyre költözöl vissza, vagy marad az ottani cím az állandó, és "vendégségbe" jöttök ennyi időre? Van egy ismerősöm, aki külföldön él, hazajöttek pár hónapra, mert a picúr le volt maradva a mozgásfejlődéssel, itthon hordta Dévény tornára, aztán mikor javult a gyermek, akkor hazamentek. Közben nem kellett itthon védőnőhöz bejelentkezniük, mivel a kinti címük az állandó tartózkodási helyük.

Szerintem nem kötelező ilyen esetben a védőnői szolgálat. De azért gyerekorvosnak tényleg nézz utána.

2011. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!