Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Gyedről mennék...

Mit tegyek? Gyedről mennék vissza dolgozni, a gyermekem most tölti a 2 évet. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azt mondta a munkáltatóm,hogy visszavesz,mindenféle feltételt megbeszéltünk és a végén kinyögte hogy csak akkor ha aláírok neki egy papírt- Közös megegyezéses munkaviszony megszüntetése-amelyen egyenlőre csak az én aláírásom szerepel,biztosítékként neki hogy nem megyek el táppénzre vagy újra szülni,ha ez megtörténne ő visszadátumozná 1 nappal és mehetnék is a levesbe:-)Na erre varrjon valaki gombot és mondjon valami okosat,természetesen nem írtam alá semmit,a válaszomat várja,a beleegyezőt azt várhatja.

Ha nem vesz vissza akkor állásidőt kell fizetnie jól tudom?Hozzáértő véleményét kérem!


2011. aug. 17. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Gáz a munkáltatód, és inkorrekt. :(


www.jogiforum.hu -n kérdezz rá a fórumban, ott szakértők válaszolnak, és elég hamar, általában 1-2 napon belül, de van, mikor már 2 óra múlva.

2011. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Neked legalább 30 nappal a munkába állás előtt jelezned kell a munkáltatónak, hogy megszakítod a fizetés nélküli szabadságodat és visszamész dolgozni. Ő meg köteles visszavenni az előző munkakörödbe, miután kiadta a felgyűlt szabadságaidat. GYES mellett csak max 6 órában lehet dolgozni, erre figyelj, mert ha 8 órában dolgoztál, a szabit is úgy daják ki és elveszíted a GYES-t.

Csak az eredeti munkakörödbe és beosztásodba köteles visszavenni, tehát ha teljes munkaidős voltál, akkor részmunkaidőbe nem.

2011. aug. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megpróbálom a törvényes úton tartani a dolgokat,bár nem könnyű!!!
2011. szept. 7. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!