Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg nekik, hogy...

Hogy mondjam meg nekik, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 5éves öccse és úgy volt, anyósék odaadják a babakocsit, kiságyat stb-t. Viszont ma tudtam meg, hogy báttyám volt barátnőjének a kislányától is tudnánk örökölni babakocsit, kiságyat, ruhákat. Én báttyám volt barátnőjétől szeretném elkérni a cuccokat, mert nekem is kislányom lesz. Hogy utasítsam vissza anyósék segítségét? Nem mondanák meg nekem, csak visszahallanám a dolgokat és ebből csak sértődés lenne. Hogy mondanátok meg? Nem akarok sértődést.
2011. aug. 18. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném, hogy mit szólnak ahhoz, ha mástól fogadod el a dolgokat, mivel azok lányosak. Semmi más oka nincs, nagyon örülsz még mindig, hogy ilyen segítőkészek, stb.


Esetleg tedd hozzá, hogy így nem kérdik meg mindig, hogy kisfiú-e, hisz egyértelmű lesz.

Ruhákat, egyebeket továbbra is szívesen elfogadsz. :)


Ha látod rajtuk, hogy nekik ez kellemetlen, akkor nem nagyon kéne ezt feszegetni.

2011. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Közöld, hogy kaptál kislányos dolgokat és nagyon köszönöd, de azokat nem kéred. A legegyszerűbb ha korrekt vagy. Esetleg jobb lenne, ha a párod mondaná meg, hisz az ő szülei.
2011. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én elmondanám neki hogy a tesó barátnője s felajánlotta a cuccokat és mivel neki kislánya van az ő dolgait szeretnéd elfogadni.

Ha normálisak anyósék akkor megértik.

2011. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha 2 baba kocsi van az nem baj.Mi is két oldalról kaptuk a dolgokat.A kiságyat te döntöd el kitől kell, de pl nálam vannak fiús és lányos ruhák is, mert mindkét nemből született a családban.Azért mert lány, attól otthon, vagy bárhol el lehet kék cuccokban, én ebből sosem csináltam problémát!Jó mondjuk 1szer mondta 1 néni, hogy milyen szép fiú, hozzáteszem, hogy ilyen lány arcot ritkán látni, meg ennyi hajat..de csak a ruhából ítélkezett!

Bármelyiknél is hagyod a kiságyat az csak jó, mert ha mentek, mondjuk ott aludni, akkor össze tudják neked rakni, és tud hol aludni a gyerek.Nálunk is így van! :)

Nem hiszem, hogy sértődés lenne..mond el őszintén mi van.Biztos meg fogják érteni! :)

2011. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én inkább anyós cuccait kérném el.

1. a bátyád volt barátnőjétől is lehet, hogy... Ki tudja? Hacsak most nincs már ott a gyerekszobában, erre én nem vennék mérget. A másik meg a bátyád volt barátnője, lehet, hogy majd aztán egy másik volt barátja húgának is odaígéri a cuccokat és kellemetlen, ha egyszer megkérdezik, te használod még, mert odaígértem másnak.

2. Nem árt két babakocsi, két kiságy. nem tudom milyen kapcsolatban állsz a szüleiddel, mi eleve sok időt töltöttünk ott, így mindig mindenből volt egy szett ott is. De ha ritkábban mentünk volna, akkor is jó, hogy nem kell ágyat, babakocsit cincálni

2011. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Együtt laktok anyósékkal? Ha nem, akkor nagyon egyszerű a dolog.

Megköszönöd szépen, és azt mondod, hogy az egyik ismerősnek kislánya van, tőlük kaptok nagyon szép kislányos dolgokat, de milyen jó, hogy ők is felajánlották a cuccokat, mert így legalább ha mentek hozzájuk, akkor ott is lesz mindene a kiscsajnak, nem kell a fél gyerekszobát magatokkal cipelni. Babakocsiról csak annyit, hogy az is jó, ha 2 van, mert lehet, hogy amit tesód barátnője ad, az ugyan lányos, de mégsem fog bejönni, így lesz tartalék, ha meg mégis jó lesz, akkor szintén maradhat anyóséknál, így mikor ott lesztek, akkor babakocsit sem kell vinni.

Ruhákat nyugodtan fogadd el, az nagyon jól fog jönni.

2011. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 judavi ***** válasza:
Fogadd el mindkettőjüktől, nézd át a cuccokat, ami meg nem kell add vissza. Így mindketten segítenek.
2011. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én elfogadnám mind a kettőjüktől. Átnézed, amelyik jobb állapotban van, azt használod.

A babakocsinál lehet, hogy pont mázlid lesz, az egyik nagy bélelt kocsi (télre, hidegre), a másik pedig könnyű szaladgálós babakocsi.

A ruhákat is nyugodtan elfogadhatod, hiába fiús. :) Hidd el, örülni fogsz annak, hogy van tiszta body, mert a baba már 10-szer bukja/pisili/kakálja össze magát. Neki teljesen mindegy, hogy milyen színű cuccban fekszik. :)

Boldog babavárást!

2011. aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!