Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves kislányom nem akar...

2 éves kislányom nem akar kakálni. Mit tegyek? Olyan, mint aki fél. Néha eltelik 1,5-2 hét mire kijön belöle valami, máskor pedig naponta. Nem árt neki, ha 2 hétig nincsen széklete?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy kineszteziológust. Ha jól tudom a háziorvos útján lehet hozzá eljutni. a mi családunkban is volt ilyen probléma, viszonylag gyorsan, 2 hónap alatt megoldotta a doktornő. Szerintem ártalmas, ha két hétig nem kakil a kicsi, egy csomó olyan salakanyag lerakódik a beleiben, amik később problémát okozhatnak.
2009. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ápolónő vagyok és mi 5 nap után már beöntést adunk! 1-2 hét az nagyon sok idő! Mindenképp meg kell oldani valahogy, mert bélcsavarodása lesz. Vidd el dokihoz!

A hasfogós ételeket teljesen száműzzétek, minél rendszeresebb székletürítésre kell szoktatni, hogy ne féljen tőle. Nekem már ha 2 nap kimarad utána nem kellemes a vécézés. El sem tudom képzelni 2 hét után mit élhet át az a szegény gyerek.

Ki kell tapasztalni milyen ételektől lesz lazább a széklete. Mit evett akkor amikor naponta volt?

2009. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromtól "hasfájós " voltam, 18 évesen derült ki, hogy krónikus székrekedésem van-volt mindig is. Akkor már 3 hete nem volt székletem-és ezt nem lehet elmondani, hogy milyen érzés, ezt csak érezni lehet, de ne érezzétek!

Mindenképp vidd belgyógyászhoz és találjátok meg az okát, mi okozza a széklethiányt! Nekem fél év volt, mire rájött a doki-de rájött!!!- és másfél év alatt kezelt ki. Azóta semmi gondom, naponta van székletem.

Ne hagyd, ez nagyon nagyon nem jó több szempontból is.

Valószínü azért fél, mert fájdalmas neki a székletürítés.

2009. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!