Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás dermatitis. A bőrgyógy...

Atópiás dermatitis. A bőrgyógyász írt szteroidos krémet, azt mondta naponta kétszer használjuk 3-4 hétig!?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám. Csak egy-két pici ekcémás folt van a karján a hajlatban. A mellkasán,nyakán enyhébb,ott már el is múlt. A bőrgyógyász szerint kenni kell 3-4 hétig,akkor is,ha elmúlik... Locoid-H-val. Külön testápolót is kaptunk,azzal nincs bajom,de a szteroidot soknak tartom! S.O.S.!
2010. nov. 24. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták anno, kenheted nem lesz tőle baja. Én kentem a lányomat több mint fél évig vele szépen elmult az ekcémája és nem lett baja azóta kinőtte, kiderült a tejtermékekre volt allergiás de már az is elmult.
2010. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem meg azt mondta az orvos ugyanerre a szteroidos krémre, hogy 4 napig kenhetem, aztán tartsak 3 nap szünetet. Egyébként már egy kenéstől elmúlik. Én is soknak tartanám a több hetes kenést.
2010. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mikor mi voltunk a bőrgyógyásznál ezzel a tünettel, kevertetett egy krémet (pontosan a nevét nem tudom) és azt mondta, hogy a normál krémben is már kevesebb szteroid van, mint a régi krémekben, és ezt még fel is higítatta. Ezzel kellett kennem napi kétszer, amíg enyhébb lett (pár napról volt szó) aztán napi egyszer, amíg elmúlik. Kb. 4-5 nap alatt le is zajlott. Én is soknak tartom a 3-4 hetet napi kétszer szteroidos krémmel. Meg ha már elmúlik, minek kenni a helyét ilyenekkel? Szteroiddal pedig valóban hamar múlnak a tünetek, csak az a baj az ekcémával, hogy az okot kell megtalálni és megszüntetni, különben újra előjön. Ez pedig nagyon-nagyon nehéz.

Én is ekcémás voltam/vagyok. Anyukám régen még flucinár kenőccsel kent, mert csak az segített... egy szteroidbomba. De felnőtt fejjel is volt, hogy máshoz nem tudtam nyúlni, mert más tényleg nem segített....

Remélem a te babádnál is csak valami múló ekcémáról van szó és hamar kigyógyul belőle. Ha nem muszáj, ne kend szteroiddal (annyit)

2010. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 3 hónapos volt a kislányom,mikor kijött ugyan ez rajta.Most 16hós,és már csak a kézfején,arcán 1-1 kis helyen.De tavaly októbertől rémálom volt tavaszig.Szintén kaptunk krémet rá(gyógyszertálilag kevert elocomot)Nekünk azt mondták csak addig kenjem még el nem múlik,ez szintén szteroidos krém.Kaptuk fürdetőkenőcsöt és zsírozó testápolót amit minden nap többször használok nála.Ha gyengébb nála az ekcéma akkor csak sudocrémmel kenem neki 4-5alkalommal,ha elolvasod,írja a betegtájékoztató,hogy ekcémára is használható.Én sok mindent kipróbáltam,mosni a ruháit 13hónpon kersztül csak mósódióval mostam.Most dreft sensitivvel és ecetes vízzel öblítek(bőrgyógyász javasolta az ecetes öblítést)tej és tojásmentesen étkeztem,hogy a tejemen keresztül ne kapja meg ezeket.Mára már tudni,hogy tojásra allergiás.Azt mondják 3éves korra kiszokták nőni.Sajnos van aki genetikailag örökli,mint az én kislányom.Egy kalappal nektek és jobbulást.Remélem segítettem.Ha gondolod írj privát és beszélhetünk.Szia

2010. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak max. pár napig szabad használni.

Leírom nálunk mi vált be: Szteroid pár napig, amíg elmúlik, utána reggel és este tetőtől talpig bekentem Babe Hidratáló testápolóval (ma már Babe Urea-t használok, mert olcsóbb és ugyan olyan jó). Fürdetésnél a vízbe is teszek fürdetőkrémet és a gyereket is bekenem előtte, a vízzel csak leöblítem. Fürdés max. 5 perc. A mai napig így csinálom, azzal a különbséggel, hogy már csak este testápolózom és fürödhet tovább is. Közel 1 éve tünetmentes, most lesz 2 éves. Nálunk a tejfehérjére allergiás, csak azt nem értem, hogy szoptatás alatt tejtermékmentes diétán voltam, mégis kijött rajta rendszeresen.

2010. nov. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a mienk nem javasolja a szteroidot, csak a legvégső esetben, ha semmi más nem segít, mert azt mondta, hogy a szteroid befelé nyomja az allergiát

nekem egy gyógykrémet írt fel, gyógyszertárban keverték ki, sajnos az összetételét nem tudom, de 2 nap alatt elmúlt neki a pirosság

egyébként a hideg idő is rossz a bőrének, amint kitavaszodik kicsit jobb lesz majd

2010. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom is ekcémás.5 hónapos.Kozmetikus vagyok!Nekünk elocom kenőcsöt írt fel a doki,az ugyanaz szinte mni a Locoid.Én nem kentem be vele!Utánakutakodtam egy kicsit és találtam egy krémet és azt használjuk és teljesen elmúlt!És ez nem szteroidos!ELIDEL krém,fel kell íratni dokival
2010. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondta a doki, hogy 3 napig kenhetem, utána szünet!!! De én ki sem váltottam a receptet. Nem akartam szteroidossal kenni a gyereket!
2010. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az elidel 2 éves kortól használható....
2010. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az elocom,locoid meg 1 éves kortól és dokik mégis előszeretettel írják fel pár hetes babának is...
2010. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!