Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartósan beteg gyermek után...

Tartósan beteg gyermek után jár az 50% kedvezmény óvodai étkezés után, vagy önkormányzattól függ?

Figyelt kérdés
Májustól kapom az emelt családit, és azt mondták, az önkormányzathoz menjek be érdeklődni, de csak holnapután tudok bemenni...
2011. aug. 22. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez függ a betegségtől és annak mértékétől is, de lehet h nincs igazam, csak hát mi is a tartós betegség? De szerintem ha emelt családit kapsz, akkor étkezési kedvezményt is.
2011. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tartósan beteg, akkor jár. (Ebédbefizetésen a pénzügyis hölgytől hallottam.)
2011. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi mind2töknek, most megnyugodtam,mert nekünk sokat számítana ez a kis könnyebbség...szerdán már tudom is intézni...
2011. aug. 22. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Jár a kedvezmény. Nálunk is ez a helyzet.

Az én csemetém Crohn-colitises. (még nem tudni pontosan melyik.)

Nálatok mi a baj?

2011. aug. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az enyém asztmás, szörnyü,h ilyen kicsinek már bélgyulladása van a tiednek! És kinöheti,v csak szinten tartható a betegségetek? Nekem azt mondták,kinőheti a lányom. Remélem igy lesz. És mióta beteg,az enyém 2,5 éve,eleinte majd megfulladt,de a gyerekdoki nem kuldött sehova,csak mindenféle koptetot irt,egyiket a masik utan,meg orrcseppet,ayt mondta,azért kohog,mert nathas. Aztán magamtol elvittem sztk rendelésre a kislanyt, pulm. Szakorvoshoz. Na, azota azért jobb,de idonkent elkezd kohogni,és nem tudja abba hagyni,de van egy ideje ventolin,ez jó. Meg a singulart kell szedetnem vele naponta.
2011. aug. 23. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak h megnyugtassalak: alsóban több oszt társam is asztmás volt, mire elballagtunk általánosban, mind meggyógyultak- kinőtték, már csak készenléti szipukával kell járniuk!

Illetve a párom is asztmás, illetve nem mert nem tudják mi baja de olyasmi. Fullad, és ő is remekül szinten tartja a szipukával már, bár neki ehhez 24 év kellett, mert előtte elég gané volt a helyzet, de már 4 éve remekül van a szipukájával, csak nem szabad elfelejteni kiváltani :) Szóval szerintem smán kinőheti, de ne óvd mindentől, mert akkor nem fogja!

2011. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy tudom, hogy az asztma kinőhető. Ismerőseim között is van aki gyerekkorában beteg volt , de már semmi baja.

A lányomnál lassan 2 éve lesz , hogy kiderűlt a bélgyulladás (most 3,5 éves), de már 2 hónapos korától voltak tünetei. Pedig 1,5 éves koráig szoptattam. Nem ezen múlott. Ezt nem lehet kinőni. Talán pár év múlva megtalálják rá az ellenszert az orvosok :)

Eddig csak a szteroid hatott neki igazán. Most próbáljuk majd megint kiváltani valamilyen másik gyógyszerrel. De különben vidám kislány. Szerencsére nem látszik rajta kívülről, hogy beteg, csak belülről :(

Nektek kitartást kívánok. És az ovi biztos tetszeni fog majd. Nálunk is alig várja a leány hogy vége legyen a nyáriszünetnek.

2011. aug. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár.Söt ha iskolás lesz ingyen fogja kapni a tankönyvet is.Valamint a buszon és vonaton is kap kedvezményt.
2011. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Az utazási kedvezményre jogositó kártyát már megkaptuk, használtuk is. Az ingyen tankönyv pedig nagyon jól fog jönni majd, mert pont azon aggodtam eddig, h miből fogom kifizetni, pedig még odébb van az iskola, lehet, h még 2 évvel is.

Akkor kicsit megnyugodtam, h akár ki is nőhető az asztma, és nagyon sajnálom az egyik válaszolóm kicsijét, aki bélgyulladásos, remélem, h javulni fog a kislány betegsége!

2011. aug. 24. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!