Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskola. Alsó tagozat. Mit...

Iskola. Alsó tagozat. Mit szóltok az ilyen szülőkhöz, vagy ti is csináltok ilyet?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam, hogy vannak olyan szülők akik megrendelik a neten a felmérőket és a tudáspróbákat a gyerekeknek és azt fogják velük gyakoroltatni. Nekem is felkínálták ezt a lehetőséget, de kapásból elutasítottam mert hosszútávon nem hozhat jót szerintem.

Ti mit gondoltok erről?


2011. aug. 23. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha arra gondolsz, hogy sokat gyakoroltatják a gyereket, azzal nem tudom, mi a probléma. Ismétlés a tudás atyja, szokták mondani...


Én az olyan szülőket sem értem, akik nem foglalkoznak a gyerekükkel első osztály alőtt olvasás, írás, számolás téren mondván, hogy az az iskola feladata... Miért ne tanulhatna meg előbb olvasni? Én már 5 évesen folyékonyan olvastam és csak hasznomra vált. Ha van rá igénye a gyereknek, hát hadd tanulja meg azt, amit szeretne.

2011. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
48%
Szerintem sem hozhat sok jót. A gyerek nem tanul semmit,csak azokat a kérdéseket amik a felmérőben lesznek. Így egy érettségire felkészülni sokkal nehezebb lesz,mert azt nem fogja kiküldeni előre senki. Habár ki tudja addigra hova jutunk...
2011. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy bekérdezek, de szerinted hosszú távon ez milyen gondot okozhat?

Alapjába véve szerintem nem gond, ha otthon gyakorol a szülő a gyerekkel, foglalkozik vele, felkészíti. De persze határok azért kellenek, tehát nem kell túlzásokba esni, és beleverni a gyerek fejébe az összes kérdést.

2011. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz dolog, ha csak nem próbálják beleverni a gyerek fejébe a kérdéseket. Nekem is voltak ilyen felmérőim, és ezért be tudtam gyakorolni a feladattípusokat, így nem ért váratlanul. És az, hogy foglalkoznak a diákkal csak jó dolog.
2011. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Félreértettek, én is rengeteget foglalkozom a gyermekemmel de nem veszem meg direktbe azokat a felmérőket és a tudáspróbákat amit majd a pedagógus fog velük megíratni az iskolába.

Én is veszek neki gyakorlókat ami nagyjából azt a tanmenetet követi ami az iskolába van. Ha becsúszik 1-2 hiba a felmérőnél le tudom szűrni hogy figyelmetlenségből esetleg nem tudás miatt történt.

2011. aug. 23. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus szemszögből nézve:


Teljesen rendben van, ha otthon gyakorolnak a gyerekkel, ez a lehető legjobb.

De a pedagógusnak nem kötelező az adott tankönyvkiadó előre gyártott felmérőit, feladatlapjait használni a tudásszint felmérésére.

Szóval, aki csak emiatt íratja meg otthon a gyerekével ezeket, az ebből a szempontból nem jutott előbbre. Maximum gyakoroltak egy kicsit.

2011. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pedagógus nem csupán egy-két felmérőből ítéli meg a gyermek képességeit.Pontosan tisztában van vele,hogy milyen a gyermek tudása és rengeteg kisebb dolgozatot írat velük,amit nem ezek az előre vásárolt felmérők tesznek ki.
2011. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Neten rengeteg kiadó felmérőit le lehet tölteni. Szerintem ezzel nincs semmi gond, ha a gyerek ezekből készül dolgozatírás előtt.

Mivel ezek a felmérők általában a témazárók, így a köztes dolgozatokat általában a tanítónénik állítják össze, amire nem lehet felkészülni és egyébként is az összes dolgozat alapján kapják az értékelést a gyerekek.

2011. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már ilyen is van? Megáll az eszem. Lassan már tényleg írni sem tanulnak a gyerekek, hanem egyből gépírást tanítanak nekik a laptopra....

Kérdésedre válaszolva. Szerintem az a szülő magát és a gyerekét is becsapja, ha a témazáró kérdéseivel gyakorolnak. De szerintem az a tanár is hüle, aki a publikus témazárót íratja meg a gyerekekkel... vagy ez valami kötelező dolog? Nem vagyok otthon a témában még bocsi.

Ehhez csak annyi, hogy mikor én voltam alsós, nekem minden könyvből, inkább munkafüzetből kettő volt: egy amit bent hagytunk a padban :o) egy meg amiből itthon gyakoroltunk. Sokszor előre dolgoztunk anyukámmal... sem előnyét sem hátrányát nem látom felnőtt fejjel: nem unatkoztam órán, de kitűnő is voltam sokáig... A felmérőket persze nem ismertük...

2011. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!