Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az egyházi...

Mi a véleményetek az egyházi óvodákról?

Figyelt kérdés
Most a baba keresztelőjén, a plébános azt tanácsolta, hogy írassam majd a kisfiút egyházi óvodába. Mekkora különbség van ez és a "hagyományos" ovi közt?
2009. ápr. 16. 17:46
 1/8 anonim válasza:
31%
Szerintem felesleges egyházi óvodába iratni. Semmivel nem lesz jobb neki, ha minden nap imátkozik.
2009. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
háát én úgy vagyok ezzel,hogy lehet kevesebb gyerek lesz ott aki a szülőktől vett undorító beszédet vinné be
2009. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
én egyet láttam,az ugyanolyan volt,mint a sima ovik,ugyanannyi csúnya beszéddel,piszkálódással és kiégett óvónővel. csak a foglalkozásokon volt még plusz játékos hittan is + látogatták a templomot.
2009. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
T. utolsó válaszoló ugyanolyan=kiégett óvónők,hát köszi de felsőfokú végzettséggel fiatalon nem érzem kiégettnek magam és a munkatársaimat.
2009. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szió!

Az én szülővárosomban egyházi óvoda, általános iskola és középiskola is van; kötelező heti templombajárással, lelkigyakorlattal, gyónással, áldozással stb. Nem vagyok híve az ilyennek, DE pedagógusként tapasztaltam, hogy sokkal toleránsabbak az egyházi körülmények között nevelkedő gyerekek. Annak ellenére, hogy az egyház elutasítja a "más" embereket, valahogy mégis sokkal ügyesebben kezelik az egyházi sulis diákok az autistákat, dawn-osokat, kisebbségieket stb.

ERőteljesen foglalkoztat a gondolat, hogy majdan én is ezt válasszam a kislányomnak.

MÉG valami!!! A kiégett óvónőkkel én sem értek egyet, mert nálunk például az egyház a meglévő pedagógusokkal vette át az intézményt és nem hiszem, hogy mindegyikük kiégett lenne. Talán inkább azt mondhatom, hogy rugalmasabbak lettek a váltás után, mivel rákényszerültek egy új világkép megismerésére. Huh, nagyon belemerültem. Bocsi!

2009. ápr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
a fiam ősztől református oviba fog járni, nálunk nagyon jó hírű ez az ovi. hát meglátjuk, nem vagyunk igazán vallásosak. szerintem 90 százalékban minden az óvónőn múlik, remélem jót sikerül kifognunk, mert sajnos itt is van egy, aki szörnyű... a különbség amúgy, hogy imádkoznak és van egy kis hittan (nálunk).
2009. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Én csak jót tudok mondani ezekről az ovodákról. Nekem az öcsém oda jár(abszolut nem vallásos) és nayon kulturált légkör van. Őt azért iratták be oda mert nem tetszet a körzeti ovoda légköre.
2009. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is református oviba járunk, pedig nem vagyunk reformátusak. Nagon jó a légkör. Nekem voltak ellenérzéseim az elején, de nincs összehasonlítási alapom, hogy milyen a nem vallásos nevelési intézmény. Itt van reggeli áhitat és péntekenként templomba viszik a kicsiket.

Kiváncsi vagyok, hogy az előtem szóló aki azt írta ősztől szintén reformátusba járatja gyermekét milyen tapasztalatokat szerzett.

2010. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!