Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudtok a Waldorf-óvodákról...

Mit tudtok a Waldorf-óvodákról/iskolákról?

Figyelt kérdés

Nekem összességében szimpatikus, nálunk most nyílott nemrég ilyen iskola és óvoda. A fiam még csak bölcsis, de már gondolkodom, hogy hova menjen oviba egy év múlva. Viszont több dolog miatt is kicsit bizonytalan vagyok. A honlap sehol nem említi, hogy mennyit kell majd mindezért fizetnem (és hát mit szépítsem, nincs sok pénzem, egyedül vagyok és még tanulok). Ha tudnám, hogy körülbelül mennyit szoktak elkérni az ilyen jellegű ovikban és iskolákban, akkor már jobban tudnék mérlegelni. A másik, hogy elég messze van a lakóhelyemtől ez az ovi, és nincs autóm. Ha valóban annyira jó oda járatni a gyereket, akkor persze azt mondom, hogy megéri ezt a kis kényelmetlenséget, de ehhez szükségem lenne a pozitív megerősítésre. De talán a harmadik fenntartásom a legkomolyabb. Egyenlőre Waldorf középiskola nincs nálunk és nem tudom, hogy mennyire lenne nehéz egy gyereknek ezek után megszokni egy sima középiskolát.

Légyszi írjatok véleményeket!


2009. szept. 27. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Pedagógus vagyok, dolgoztam waldorf oviban. Tapasztalatom szerint sokkal de sokkal másabb mint a hagyományos ovi, szerintem sokkal hatékonyabb a nevelési módszer. A waldorf "a szív, a lélek és az ész iskolája". Sajnos nagyon magasak általában a havi térítési díjak mivel alapítványi fenntartású, tehát teljesen a szülőknek kell szinte fenntartani az ovit. Én ha tehetném a gyermeket waldorf oviba adnám, nálunk sajnos nincs ilyen. Az iskoláról sem tudok mit mondani...
2009. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Szia, én tanítónő vagyok és hagyományos suliban dolgozom!Voltam Waldorf továbbképzésen!

Van ami tetszett,be is iktattam egy-két dolgot a sima tanórába,de a többit túlzásnak tartom!

Sokat kell fizetni,és sok társadalmi munkát kell végeznie a szülőknek pluszban!

ha pedig jó képességű a gyereked,nincs magatartásproblémája,jól tud koncentrálni, szeret játszani,jól kijön más gyerekekkel, akkor eszedbe ne jusson oda íratni!Sok problémás gyerek jár oda, nem biztos, hogy a tiednek az jót tenne!

Gyógypedagógus is vagyok,inkább egy szegregált intézménynek tartom őket,ahonnan kikerülve nem biztos,hogy be tudnak illeszkedi a gyerekek, vagy csak nagyon nehezen!

Ez az én véleményem,én nem íratnám semmi pénzért oda a lányom!


Ha pedig "szegény" vagy,nem szívesen látnak!Fontos nekik a pénz!

Kolléganőm kislánya is ilyenbe jár(Ő problémás gyerek,nekik bevált),De a férje másodállást vállal,hogy tudják fizetni!


Remélem tudtam segíteni,de nem lebeszélni akartalak ám!Szíved joga,hogy hova íratod a gyermeked!

Tájékozódj, akár személyesen is!Kérdezd meg a zintézményt, hogy eltölthetnél e kis időt ott!Figyelj, és ha tetszik, Rajta!Onnan még át tudod íratni, ha mégsem válik be!

Kicsit hosszúra sikerült, bocsi!

Jó éjt!

2009. szept. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Én ismerek pár embert akik a suliba jártak!Hát én csak azt mondom,hogy egy olyan helyen,ahol az évi tandíj 350 ezer Ft!Ott csak a pénz számít és sajnos ott egy szegényebb gyereket-olyat aki nem húzza ki a zsebéből csípőből azt 300-400 ezer Ft-ot,nem igazán fognak szívesen látni-ahogy már írták!!!
2009. szept. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Melyik városban laksz?


Itt ahol én lakom (Db) olyan havi 10 ezer körül van. Nem hiszem, hogy a pénz alapján ítelnek meg, ha nekem gyerekem lesz, tuti waldorfba fog járni. Van a neten egy pár jó waldorf-blog, hasznos őket olvasgatni!

2009. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én pécsi vagyok. Hú, elég tanácstalan vagyok még mindig. Azt hiszem, felhívom őket és elmegyek egy nyílt napra, ha tartanak ilyet, illetve személyesen kérdezősködöm majd tőlük az anyagiakról. De a többi kérdésemet nem tudom ki tudja nekem megválaszolni. Nagyon hasznos válaszokat írtatok, de még mindig bizonytalan vagyok, sajnos egyetlen olyan embert sem ismerek, akinek a gyereke ide járt volna, pedig nagyon érdekelne, hogy aki waldorfos volt, az utána később hogyan boldogult. Sajnos nem hiszem, hogy waldorf középsuli is lesz nálunk valaha, viszont a 14 éves gyerekem én nem szívesen küldeném kollégiumba ezek után, és attól tartok, a sima középsuli meg a különbségek miatt nagyon nehéz lesz neki a waldorf után.

2009. szept. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!