Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sürgős! TGYÁS és GYED kérdés!...

Sürgős! TGYÁS és GYED kérdés! Álláskeresési járadék, munkanélküliség bonyolítja a helyzetet)?

Figyelt kérdés
Régi barátnőm nevében szeretnék kérdezni, aki babát vár. 2011.11.11.-ére van kiírva, de sajnos 2011.január elsejével megszűnt a munkaviszonya. Előtte folyamatosan dolgozott 2008. július kilencedikétől kezdve. Január elseje óta azonban álláskeresési járadékot kap, ami október másodikával le fog neki járni. Azt szeretném megkérdezni, hogy kaphat-e TGYÁS-t és GYED-et? Sehol nem válaszolnak neki normálisan, és nem részletezném, hogy beszélnek vele. Ha van valaki, aki ért ehhez a témához, kérem segítse abban, hogy megtudjuk, milyen lehetőségei vannak. Előre is köszönjük a válaszokat!
2011. aug. 23. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy sajnos nem kaphat egyiket sem, csak gyest ami 26ezer valamennyi nettóban ill. a családi pótlék is jár ami 12.200Ft 1 gyermekre. :( A Tgyás és a Gyed is munkaviszonyhoz kötött.
2011. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt még fontos lenne tudni, hogy okt 2-től kap-e valamit a barátnőd.A munkaviszonya megvan, az álláskeresési járadék is biztosított időnek számít, tehát ezek a feltételek teljesülni fognak.És még van egy olyan feltétel, hogy a biztosítási idő megszünését követően 42 napon belül megszüljön.

Ki kell számolni, hogy október 2 és nov 11.között mennyi idő telik el.De talán épp belefér a barátnőd a 42 napba, feltéve, ha időbe szül, és nem időzik még a pocakjában a baba.

2011. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, nem fog kapni semmit. A 42 napba meg "cipőkanállal" fér bele, ilyesmire alapozni elég nehéz... most olyanon gondolkodik, hogy kiváltja az őstermelőit (régebben állattenyésztéssel foglalkozott). Szerinted azzal van esélye?
2011. aug. 23. 18:38
 4/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Elnézést, hogy nem jót mondtam de most megörültem mert kiszámoltam és 40 nap telik el neki. Én a helyében megbeszélném a dokimmal, hogy indítsa meg napra pontosan vagy egy nap túlhordással. Ez a legegyszerűbb megoldás és semmi rossz nincs benne.

2011. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt javasoltam neki én is, de nincs magánorvosa... :-(
2011. aug. 23. 18:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor legyen. :) Hosszú távon megéri.
2011. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van még egy megoldás: mondja le az álláskeresési támogatást, majd szeptember végétől igényelje újra.


Mivel a tgyáshoz elég ha a megszűnéstől számított 42 napon belül szül, de a gyedhez nem, így meglenne a gyed is.


Lemondja, majd egy hónap mólva megigényli, megszül, igényli a tgyást, és lemondja az álláskeresésit. Amikor lejár a tgyás, újra igényli az álláskeresésit, és a támogatás fennállása alatt igényli a gyedet - így a gyedhez szükséges feltételek is meglesznek (biztosítottság igényléskor).


Az az egy hónap jövedelem nélkül megéri, hogy ne csak gyest kapjon.

2011. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elmondani sem tudom, mennyire köszönöm a segítséget!!! :-) Meg fogom neki mondani, hogy tegye ezt, a válaszodat meg dörgölje a tisztelt ügyintéző orra alá...
2011. aug. 23. 19:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek mégyegyszer!
2011. aug. 23. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg jó ötlet az álláskeresési tám lemondása, majd újra igénylése, mert úgy szüléskor biztosított lenne :)
2011. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!