Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki mást mond. A Tgyást,...

Mindenki mást mond. A Tgyást, hogyan kell lemondani? És utána mi következik, mi az igénylés menete? Kislányom 5,5 hónapos, hamarosan lejár a fél év tgyás.

Figyelt kérdés
Nem túl jó a viszonyom a főnökömmel, ugye nem kell tőle aláirás??? Vagy igen?
2011. aug. 24. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A TGYÁS-t nem kell lemondani, a lejárat napján automatikusan megszűnik. GYED igénylőlapot kell kitöltened -nem baj, ha már most hozzálátsz- és le kell adnod a munkáltatódnál, mert ő kell, hogy intézze
2011. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hűűű... én azt hittem, automatikusan átállnak GYED-re! Nekem ma jár le a TGYÁS-om. Akkor mit és hol kell kitöltenem? Mindenképp kell a munkáltató aláírása? Akkor is, ha nem kifizetőhely?
2011. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utánna gyed jön 2 éves korig, aztán a gyes.Kérsz vagy töltessz le igénylőlapot kitöltöd most nem tudom,hogy a munkáltatónak is kell e tölteni de rajta van a papironlemondani nem kell a tgyast mert 6 hónap után megszünik.hivd fel öket kérj,hogy postázzanak ki igénylőlapot.én ugy szoktam.az a biztos
2011. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]



SEMMIT nem küldenek automatikusan, mindent igényelni kell, méghozzá időben, mert 30 nap az ügyintézési idejük....

2011. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondolom a MÁK honlapján találom az igénylőlapot, ugye?? Köszi a válaszokat. Szerintem abból majd kiderül.
2011. aug. 24. 11:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a linket!!!
2011. aug. 24. 11:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Budapesti vagyok, de a munkahelyem székhelye Tatabányán van, így a papírjaimat ott is intézték. KDREP-hez tartozok!

2010-ben szültem, szülés napjától mentem TGyásra!Természetesen felhívtam a munkahelyi munkaügyis aki elkezdett intézkedni!Amikor közeledett a "lejárás" napja, konkrétan 1 héttel előtte kaptam meg a KDREP-től a GYED-re vonatkozó kitöltendő nyomtatványokat és a Tgyás megszűnéséről a végzést! Szóval nekem egyből intézkedtek, kiküldtek mindent pontosan. Nem tudom, hogy más ügyintézők is így állnak-e a dologhoz, de Tatabányán segítőkészek és normálisak, nem lekezelőek. (Többszőr hívtam őket, mert a családi kedvezményt először Én kaptam, majd átírattuk Apára és kicsit megkavarodtunk, mert mást mondtak Apa munkahelyén és más nyomtatványokat kaptunk. Felhívtam őket, elmagyarázták és már el is volt intézve. :D

2011. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,asszem intézkedek!!!
2011. aug. 24. 12:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Én másfél hónappal a lejárat előtt intéztem, hogy legyen idő a levelezgetésre is. Telefonáltam a munkaügyre, kiküldték az igénylőlapot, kitöltöttem és visszaküldtem. Tb kifizető helyről van szó /tesco/

Most is ebben a cipőben járok, nem sokára lejár a gyed, és szólok, hogy munkába állnék, ezt is legalább 30 nappal előtte kell bejelenteni.

2011. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!