Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a fejlődési folyamat? Mi...

Mi a fejlődési folyamat? Mi miután következik? Forgás, ülés, kúszás?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden babánál más. Általában forgás, kúszás-mászás, ülés, állás. Az én fiam sosem forgott, először ült, majd állt, aztán állt.
2011. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krisztivan ***** válasza:
Fiam sosem forgott,csak fordult mindkét oldalra.Aztán kúszott utána Ő felült és feltérdelt,azután lett a mászás és az állás.Nem minden baba olvasta a nagykönyvet hogy milyen sorrendben van leírva a mozgásfejlődés.Ezt mondta a védőnőnk és azt hiszem igaza van.
2011. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a fejlődéslélektan könyv szerint:

3 - 5.5 hónap - átfordul

4 - 6.5 hónap - testsúlya egy részét a lábára helyezi

4.5 - 8 hónap - segítség nélkül ül

5 - 10 hónap - bútorba kapaszkodva áll

7 - 12 hónap - kúszik, mászik

7 -13 hónap - bútorba kapaszkodva jár

10 - 14 hónap - egyedül áll

11 - 14,5 hónap - önállóan jár


de az én fiam nem forgott, egyből négykézláb állt hónaposan, aztán kapaszkodva felállt, kapaszkodva lépegetett és utána kezdett igazából mászni mindezt egy hónap alatt, úgy hogy előtte semmit se csinált csak hason fekvőtámaszozott meg repülőzött.


7 hónaposan mászott, kapaszkodva lépegetett de ülni nem tudott, eldőlt mint egy zsák, aztán kb 10 hónaposan tanult meg ülni, 12 hónaposan önállóan járt.

2011. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az kimaradt h 6 hónaposan
2011. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És hadd kérdezzem már még meg, hogy az ülést, hogyan kell elképzelnem? hogyan történik a menete? csak kiváncsiságból... mi még messze vagyun tőle, mert csak most leszünk 3 hónaposak és nekünk még átfordulás nem volt, csak lendületből oldalra billenés és azonnal vissza is hátra. csak annyira várom már ezeket, hogy lássam milyen szépen fejlődik. tudom, hogy minden baba más, de a mihez tartás kedvéért szerettem volna tudni. szóval, köszönöm még egyszer.
2011. szept. 29. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ülést úgy képzeld el... :) (nagyon cuki volt ez a kérdés feltevés,tetszett)

Szóval nekem úgy csinálta a kislányom, hogy először elfordult oldalra,és a kezével feltolta magát ülésbe :)

Lehet más nem így csinálta, én csak a sajátomról tudok nyilatkozni :)

2011. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De jóóóó! már alig várom ezeket a pillanatokat... :)
2011. szept. 29. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk most vannak felpörögve ezek az események. Kislányom 7,5hós. Kb 6 hónaposan kezdett négykézlábra állni, majd "kutyázni" (hintázni előre-hátra). Egy hétre rá kúszott, újabb 1-2 hét és mászott. A mászásból az lett, hogy (bocs, nem tudom szebben írni) félfenékre ült. Ezt gyakorolta úgy 1 hétig, és egyszercsak ebből a fura pózból felült. Most pedig azon ügyködik, hogyan tud felállni. Általában én vagyok a kapaszkodó. Nem húzom fel, de nem hagyom elesni sem. Szerintem elég gyors a tempó, amit diktál, de Ő tudja. :o)
2011. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krisztivan ***** válasza:
13,46-os vagyok.Az én kisfiam úgy oldotta meg az ülést hogy négykézlábra állt (mászni még nem tudott)és a lábait majdnem törökülésben maga alá húzta.Egészen furcsán festett a dolog.
2011. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!