Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autós ülés problémám van. Mi...

Autós ülés problémám van. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos, elég hosszú baba. A gondom az, hogy már most kilóg a lába a hordozóból, szerintem nem sokáig lesz jó.

Autós ülésből mi mindenképpen a 9-25 kilósat szeretnénk.

A kérdésem az, hogy mit csinálok, ha kinövi a hordozót, de még nem ül stabilan? Akkor is lehet autós ülésbe tenni?

És ha még nem éri el a 9 kilót?

Vagy az autós ülést is meg lehet dönteni, amíg nem ül stabilan a baba?


2011. aug. 26. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Amíg nem ül stabilan, addig nem tudja eléggé tartani a fejét, nem szabad szembe ültetni!

Ezért jó a 0-25 kg-os ülés, mert azt fordítva is be lehet kötni.


Gondolj bele, mekkorát rándul a nyak, ha pl. belénk jönnek hátulról.. vagy egy hatalmas fékezésnél. Ha nem elég erős még a pici nyaka...........................

2011. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Tehát a válasz: nem, nem szabad hamarabb autósülésbe tenni. Első.
2011. aug. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha olyan, amit menetiránynak háttal is be lehet kötni? Mert azt tudom, hogy menetirányba nem lehet ilyen idősen ültetni.
2011. aug. 26. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a rendes 9 kg-tól használható üléseket nem lehet fordítva bekötni, csak a 0-18 és 0-25-öset.


Egyébként igen, pont ez a lényeg, hogy szemben még veszélyes.

Ha tudtok olyat, ami háttal beköthető, akkor okés :)

Egyébként nincs más megoldás :(

2011. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Én találtam olyat, ami 9 kg-tól használható jó sokáig 36 kg-ig és dönthető. Nagyon praktikusnak tűnik. Esetleg nézd meg.

[link]

2011. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hordozónál nem az a fő gond, hogy a lába túllóg, hanem a fejének nem szabad, mert akkor már nem véd rendesen az ülés.

Nekem 2 nagynövésű fiam van, nagyon hamar kinőtték a graco hordozót, mert a fejük már túlért a tetején.

Az egyik 6,5 hósan már ült, kapott egy 9-18lgs ülést, amit persz 20 hósan kinőtt, szintén azért, mert a feje túlért a tetején.

A pici viszont 4 hósan nőtte ki a hordozót az óriás méretével és akkor vettünk egy 0-18kgs ülést, amit háttal kötöttünk be. Más választásod nincs, de a lényeg tényleg az, hogy a feje nem lóghat túl a hordozó tetején!

Ha nem ül stabilan, akkor előre felé bekötve akkor sem szabad utaznia, ha az ülés dönthető!

2011. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Előre nézőbe nem szabad olyan babát rakni, aki még nem ül stabilan, mert nagyon veszélyes (még akkor is, ha elérte a 9 kilót)!

0-18-ast vagy 0-25-öst vegyetek.


21:53-as!

Amit linkeltél, azt semmiképp nem ajánlanám a kérdezőnek - sőt, másnak se! -, több okból is:

- nem lehet menetiránynak háttal bekötni (ami a kérdező esetében nagyon fontos!)

- 9-36-os

- ismeretlen márka

- nincs róla sehol egy törésteszt!

2011. aug. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!

Ha végigolvastad volna, látnád, hogy teljesen megegyezik a biztonsági besorolása a "nagy" márkákkal. Mellesleg a márka csak neked ismeretlen. Ez egy nagyon jó minőségű áru. Egyszer ha van rá kapacitásod, hasonlítsd össze személyesen a többi nagyon ismert márkával. Kiváló anyagokból van összerakva és nem csak az ülésük, hanem pl a babakocsijuk is. Én a 3 funkciós babakocsijukat vettem meg az eladó javaslatára, pedig neki aztán tényleg nem érdeke az olcsóbbat eladni. Mindettől függetlenül abban a részében teljesen egyetértek, hogy csak stabilan ülő gyereket szabad beletenni.

2011. aug. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen, a feje is lassan túlér a hordozón. A napvédőt már nem is nagyon teszem fel, mert rálóg a fejére. :)

Akkor marad a 0-25 kilós ülés. Csak nem vagyok biztos benne, hogy abból a fajtából van-e, amit mi szeretnénk. De majd megnézem. Mert az az egyik legbiztonságosabb ülés.

2011. aug. 27. 12:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért nem szabad egy nem stabilan ülő babát előrefele ültetni?
2011. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!