Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontosnak tartjátok átgondolni...

Fontosnak tartjátok átgondolni mi lenne a gyerekeitekkel, ha veletek történne valami? Gondolkodtatok ezen egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudom senki sem a rosszból indul ki, de az én nagypapám 39 évesen elment dolgozni és soha nem ment haza, autóbalesetet szenvedett. Persze a nagymamám felnevelte anyuékat, de anya is fontosnak tartotta átgondolni, hogy ha mindkettejükkel történne valami(utazás előtt mindig), akkor ki nevelne minket. Szüleim pl ügyvédnél letétbe helyezett papíron határoztak arról, hogy anya húga neveljen minket, persze ő ezt vállalta. Mikor elég idős lettem(21), akkor én vettem át a szerepet, én gondoskodtam volna a testvéreimről. Megkaptam az utasításokat, kihez forduljak, ki segít összeszedni mindent, ami a miénk, mindent elrendezni. Persze nem történt semmi, már felnőttek ők is.

Így most, hogy gyermekvállalás előtt állok én is fontosnak érzem átgondolni, hogy ki nevelje fel a gyerekem, ha netalántán mi nem tudnánk a párommal. Valahogy megnyugtat, hogy a húgom lett megkérve, papír is van róla. Benne megbízok, tudom, hogy tisztességesen nevelné fel, szeretetben és a lányom megkapna mindent, ami őt illeti.

Van itt más is, aki ezt végiggondolta, esetleg lépéseket is tett vagy csak én aggódom túl? Fontosnak tartjátok, hogy szülőként ezen a kérdésen is átrágjátok magatokat?


2011. aug. 28. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a fiam kicsi volt,nekem is megfordult a fejemben,de sosem tettem lépéseket ez ügyben,mert nem szeretem az ördögöt a falra festeni ha érted mit akarok ezzel mondani.

Tudod én csak egyetlen egyszer "hazudtam" a sógornőmnek,mert haragudtam rá,hogy azért nem megyek babanézőbe mert az akkor 6 hónapos fiam nagyon beteg(ami nem volt igaz)...De rá 1 hónappal tényleg nagyon megbetegedett,és kórházban voltunk 1 hétig..Na azóta nem agyalok ilyen dolgokon..

Most meg már felesleges hiszen lassan 20 éves a fiam.

2011. aug. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Nem tudom, az unokatestvéreim hozzánk kerültek, mert meghaltak a szüleik, és akkor teljesen evidens volt, hogy a család elvállalja a gyerekek felnevelését. Aztán meg apám felajánlotta egy rákos munkatársának is a műtét előtt, hogy az ő gyerekeire is vigyáz, ha baj lenne. Nem lett, szerencsére.

Szerintem ezt mindenki áltgondolja, és ha megnyugtat egy papírra leírva nyugodtabb vagy, akkor az jó. De minden utazás előtt megbeszélni, hogy ki nevelje a gyereket az szerintem fölösleges stressz, különösen a gyereknek, ha ő is tud róla. (mert van aki bunkó, és ezt hangoztatja a gyerek előtt)

Szerintem át kell rágni magát ezen minden szülőnek, külöünösen a férfiaknak, mert ők szoktak rádöbbeni kb 40 éves koruk környékén, hogy bizony nem fognak örökké élni, és akkor egy csomóan elkezdenek életbiztosítást kötni, mint az őrült, meg stresszelni rajta.

de én még nem vagyok szülő.

2011. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!