Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvastam itt egy lánynevet...

Olvastam itt egy lánynevet ami nagyon megtetszett. Engedélyezve van itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Aylin .Nagyon megtetszett az a név és szeretném megtudni hogy lehet-e adni a kislányomnak.
2009. ápr. 18. 17:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a teljes választék, ebben én nem találom.

2009. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól tudom, akkor csak kérvényezni kell, s adhatod a kislányodnak nyugodtan!
2009. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Így nem fogják engedni, csak ilyen formában : Ajlin

Így viszont olyan..hm..nem is tudom. Mind a dzsesszikák és dzseniferrek.

2009. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nincsen benne az utónévlistában, engedélyezhetik, de csak a magyar kiejtésnek megfelelő írásmóddal. ilyenkor felveszik a nevet az engedélyezett magyar utónevek listájára.

Az Aylin név esetében ez szerepelne a kislány iratain: Ajlin.

2009. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg így is engedélyezni fogják!
2009. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakonyvvezeto megmondja neked pontosan, hogy lehet-e es milyen formaban adni ezt a nevet!
2009. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát igen van benne valami igazság:) Fura igy leirni.Nem az a célom h modern legyen a neve hanem hogy szép hangzásu.
2009. ápr. 18. 17:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan kapható szakvélemény az intézettől új utónév anyakönyvezéséhez?

Az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről 30.§ (4) úgy rendelkezik, hogy „Anyakönyvezni a szülők által meghatározott sorrendben legfeljebb két, a gyermek nemének megfelelő utónevet lehet a Magyar Tudományos Akadémia által összeállított utónévjegyzékből. (5) Amennyiben a szülők által választott utónév nem szerepel az utónévjegyzékben , a Magyar Tudományos Akadémia nyilatkozik a kért utónév anyakönyvezhetőségéről”. Ilyen esetben az illetékes anyakönyvvezetőhöz kell fordulni, aki hivatalos formában felveszi a kapcsolatot a Nyelvtudományi Intézettel.


Magánszemélyek telefonos, levélbeli, e-mailes vagy személyes jelentkezését nem áll módunkban fogadni.


A hivatalos utónévlista honlapunk nyitólapjáról is elérhető, kérjük, gondosan tanulmányozzák át, mielőtt az anyakönyvvezetőhöz fordulnak.


És a lista az, amit a fenti válaszadó is írt.

( [link]


Azért nem olyan egyszerű, hogy kérvényezni kell és adhatod, hanem az anyakönyvvezetőn keresztül kell kérni az MTA-tól és akkor adhatod, ha megkapod az engedélyt. Ez annyit jelent, hogy bizonyára ez időbe telik, jó, ha időben nekikezdtek a "ceremóniának". Amúgy az sem lényegtelen, hogy milyen az anyakönyvvezető, a XI. kerületben nekünk egy nem túl ritka névre (sportolónk is van ilyen) mondott kerek perec nemet, pedig elvileg, ha egy nevet egyszer már anyakönyveztek, másodjára már meg szokták adni az engedélyt. Ha netán tudsz konkrétan valakit, akinek ez már sikerült, egyszerűsítheti az ügyeteket. (Hivatkozni is lehet rá!)

2009. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én csak itt olvastam,hogy egy kislányt igy hivnak,és azert van ilyen különleges neve,mert az apukája török. Köszönöm a v
2009. ápr. 18. 17:36
 10/17 A kérdező kommentje:
...válaszokat. BOcSi:) 35 hetes vagyok,szerintem már nem érdemes elinditani a cécot.
2009. ápr. 18. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!