Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a cég csődbe ment ahol...

Ha a cég csődbe ment ahol dolgoztam, akkor is igényelhetek tgyás-t?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Akár a mostani munkahelyedről kérdezel, akár egy korábbiról, a 365 napba beleszámítanak a megszűnt cégnél töltött napok.

Viszont a tgyásnak van még egy feltétele, az, hogy az igényléskor is biztosítottnak kell lenni, vagy a biztosítási jogviszony megszűnését követő 42 napon belül kell igényelni.

2011. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ!


én most a 2.után szeretném igényelni.gyesen voltam a kislányommal amit nem rég lemondtam,hogy újra ígényelhessem a tgyást,-és most kaptam a hírt,hogy csődbe ment a cég.-ezért voltam rá kiváncsi

2011. aug. 29. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor ment csődbe a cég?

Ha még a gyes ideje alatt ment csődbe a cég, akkor azonnal kellett volna értesíteniük, hogy megszűnt a munkahelyed, itt a leszámoló pénzed, a papírjaid. És ekkor nem jár a tgyás, hiszen nincs élő biztosításod, sőt a szülésért is fizetni kellett volna, hiszen nincs eü. biztosításod sem.

Ha még hivatalosan nem ment csődbe a cég, akkor van még biztosításod, ergo jár tgyás.

2011. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
már 1hónapja elküldtem a cég könyvelőjének az igénylésemet,és mivel nem történt semmi, megpróbáltam őt elérni a céges számon,hogy megtudjam elintézte-e nekem,de kiderült,hogy megszünt ez a szám,és most sikerült kiderítenem,hogy a napokban becsődőltek.de hogy hivatalosan is,azt nem tudom..!!
2011. aug. 29. 13:44
 5/8 A kérdező kommentje:
ja,semmilyen papirokat nem küldtek-ugyhogy még gondolom nem hivatalos az ügy..
2011. aug. 29. 13:47
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz,és csak reménykedek,hogy nem tudnak velem kiszúrni valahogy..
2011. aug. 29. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor én azt tanácsolom neked, hogy hívd fel az oepet és kérdezz rá, hogy tudnak-e valamit mondani, beérkezett-e már a tgyásos papírod, mert sajnos a cégedet nem tudod utolérni telefonon, azt tudod, hogy egy hónappal ezelőtt postán megkapták a szükséges papírokat.

Ha nem, akkor kérdezd meg, hogy ha elküldöd nekik újra az egészet, akkor ők hivatalból kikérik-e a cégtől a szükséges dolgokat?

Több ismerősöm is úgy járt, hogy a munkáltatója ült a táppénzes/tgyásos papírján, az oep-nél ilyenkor mindig nagyon-nagyon készségesek voltak.

2011. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2011. aug. 29. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!