Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én kaphatok Terhességi,...

Én kaphatok Terhességi, gyermekágyi segélyt? 9 éve folyamatosan járok közép és felsőfokú intézmény nappali tagozatán így biztosítva voltam nem?

Figyelt kérdés

Terhességi-gyermekágyi segély

Terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt, és a biztosítás fennállása alatt, vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl táppénz illetőleg baleseti táppénz folyósításának ideje alatt szül, illetőleg a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül szül. A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának idejét, a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét. (Az előzetes 180 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.)


2009. ápr. 19. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor igen, ha a szülés időpontjába is iskolába jársz, vagy az iskola befejezését követő 42 napon belül szülsz. Legalábbis a törvény szerintem így értelmezhető.
2009. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztosított akkor vagy, egyszerűen szólva, ha dolgozol. A tanulmányok ideje csak hozzászámít ehhez.


Ha tanulsz, egészségügyi szolgáltatásra vagy jogosult (=mehetsz orvoshoz), biztosított nem vagy.


TGYÁS-t legfeljebb méltányosságból kaphatnál. A GYES viszont független a biztosítástól, igaz az összege jóval kevesebb.

2009. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Hogy ki biztosított, azt megtalálod az 1997. évi LXXX. tv. 5 §-ban.

2009. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszadó írta helyesen: nappali tagozatos tanuló, hallgató egészségügyi szolgáltatásra jogosult (azaz térítésmentesen igénybe veheti az egészségügyi ellátásokat az orvosnál), de nem biztosított. A biztosított (Tbj. 5. §) pénzbeli ellátásokra is jogosult (pl.:táppénz, TGYÁS,GYED).
2009. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem Csajok, mert én félárva vagyok és eddig minden hónapban kaptam Árvaellátást és Családipótlékot. Most fogok végezni a suliba, és megszűnik ez a támogatásom, mivel nem fogok tanulni. De bemegyek én a Tb-hez és utánaérdeklődök ezeknek a dolgoknak. Pofon nem vágnak érte. Köszönöm a válaszokat
2009. ápr. 19. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!