Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostantól Gyesen leszek és ha...

Mostantól Gyesen leszek és ha megfogan a tesó akkor milyen juttatás jár?

Figyelt kérdés
Munkaviszonyból jöttem el anno veszélyeztetett terhesként maradtam itthon !
2011. szept. 4. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha megfogan a tesó, akkor két lehetőséged van: maradsz gyesen, vagy visszamondod, és táppénzre mégy.
2011. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És mi a feltétele ,hogy táppénzre menjek ? Az több pénzt jelent ?
2011. szept. 4. 15:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül az a feltétele, hogy éljen a munkaviszonyod.

Az összege pedig jövedelemfüggő, hacsak nem kirívóan alacsony volt a jövedelmed, akkor biztosan több lesz, mint a gyes.

Mennyi volt a gyeded?

2011. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy gondolták az előttem szólók, hogy visszamondod a gyest, ami 28.000 Ft, és a doki kiír táppénzre,(ha nem szűnt meg a munkahelyed) ami a korábbi átlagkereset kb. 60-70 %-a, pontosan nem tudom, de ez, hacsak nem 4 órás voltál, mindneképp több, mint a 28.000 Ft-os gyes.
2011. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

57000 volt :(

Ha a doki kiír táppénzre ,mert veszélyeztetett lennék akkor nem rúghatnak ki ? Nem voltam 4 órás ! Arról tudnék ,ha megszűnt volna a munkaviszonyom ?

2011. szept. 4. 19:54
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha 57 volt a gyeded, akkor 82 körül van a bruttód.

Mindenképpen menj el táppénzre, hiszen

1) a 70%-os táppénzed több, mint a gyes

2) ha nem mész táppénzre és a gyesről mész szülni, akkor előfordulhat, hogy a minimálbér után kapod a gyedet.


Egyébként a gyereked 3 éves koráig és a terhesség miatt is védve lennél a rendes felmondás ellen.

2011. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

+ a táppénz miatt sem rúghat ki.


Arról pedig tudnod kéne, ha megszűnt volna a munkaviszonyod, hiszen a munkáltatónak 1 hete van a munkaviszony megszűnését követően az összes papírod átadására. De ha ez meg is történt volna, akkor sem lenne jogszerű (mint már írtam), mert a gyereked 3 éves koráig védve vagy.

2011. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !
2011. szept. 5. 17:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy belekérdezek: előtte nem kell szabadságot kérni? Mert azt a mostani szintre emelt bérrel számolnák. Lehet egyből tp-re menni? Akkor is felemelik a bért?
2011. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mostanában mit és mikortól fog változtatni a kormány.
2011. szept. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!