Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Márciusban fogok szülni,...

Márciusban fogok szülni, mikor a kislányom 2 éves lesz. A gyedem 98. 000, adójóváírással. Mennyi lesz a gyásom, gyedem a második gyerkőcnél? Mi alapján számolnak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindkettő bruttó 109200 forint lesz.


Mivel gyed miatt nem lesz 180 bérezett napod, így mind a tgyás, mind a gyed alapja az a jövedelem, ami alapján az első gyedet megállapítottak, és mindkettőnek 109200 a maximuma.

2011. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nettóban a gyed ugyanannyi lesz mint most, a tgyás meg egy tizessel több:)
2011. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló!

Nem értem a válaszod, én úgy tudom, hogy a tgyást a fizud alapján számolják akkor is, ha már otthon voltál babával, max. az ő 2 éves koráig. Legalábbis nekünk így volt a 2. baba születésekor, másfél éve.

Vagy esetleg azóta változott? a gyed is biztosított időnek minősül, én úgy tudom.

2011. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szabályozásnak ez a része elég régen nem változott. A tgyást csak akkor számolják a fizetésed alapján, ha volt az igénylést megelőzően 180 bérezett (nem biztosításban töltött!) napod. Amennyiben nem volt, mint a kérdező esetében sem, úgy az előző ellátás alapja lesz a tgyás alapja is, de nem korlátlan, hanem maximum a minimálbér kétszeresének 70%-a lehet.
2011. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm,sokat segítettél!!még az érdekelne,hogy ha munkahelyem kifizetőhely,ugyanúgy kell majd benyújtani az igényléseket??illetve van-e még az az egyszeri összeg,ami szülés után jár,már nem emmlkszem a nevére.
2011. szept. 6. 08:13
 6/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de hogyan kell adójóváírás kérni?
2011. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
minden évben a munkhelyemen megkérdezik,hogy havonta kérem-e,vagy 1 összegben amikor az adóbevallást beadják.ki kell tölteni egy nyilatkozatot.
2011. szept. 6. 12:17
 8/10 anonim ***** válasza:

igen, mindent ugyanúgy intézel, mint az első babánál, a munkahelyeden.

Az egyszeri támogatás az anyasági támogatás, vannak olyan munkahelyek, akik ezt is intézik, a családi pótlék változásbejelentéssel együtt.


Ha a kicsi hamarabb megszületik, mint ahogy a naggyal lejárna a gyed, akkor a tgyás igényléssel egyidejűleg a gyed lemondást is küldd el.

2011. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a nagy március 15.-én lesz éves,,a kicsivel meg március 5.-re vagyok kiírva...ha időben leszek,akkor elvileg épp lejár majd,nem?
2011. szept. 6. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg:)

De ha gyakorlatilag mégsem, akkor is csak pár soros levelet kell írnod az igénylő mellé:)

2011. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!