Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy szülés...

Miért van az, hogy szülés után 3 hónappal reggel teljesen lapos a hasam, de ahogy telnek az órák egyre nagyobb pocakot eresztek, és a nap végére úgy nézek ki, mint 6 hónapos terhesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 hete császárral szültem. Alig 8 kg-ot híztam a terhesség alatt, nem volt nagy pocakom, csíkjaim nincsenek. Babavárás előtt is aktívan sportoltam és a kislányom 4 hetes kora óta napi rendszerességgel ismét futok, tornászok. Ennek ellenére olyan, mintha eltűntek volna a hasizmaim. Reggel még lapos - bár akkor is puha -, de olyan mint terhesség előtt, estére viszont tragikusan nagy lesz. Pedig nem vagyok felpuffadva. Mitől lehet ez?
2011. szept. 8. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:

még nem húzódott össze rendesen a méh.

nekem most 1éves a pici (igaz csak fél órákat tornázok 1nap) és most lett szülés előtti alakom

2011. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A méh szerintem 6 hét alatt vissza kell, hogy húzódjon! Meglazultak az izmok és szövetek, de hogy estére miért lesz ennyire nagy a hasad, nem tudom. Az enyém is hasonló, minél többször étkezek egy nap, annál nagyobb. :(
2011. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát én 2 éve szültem,de szintén ez van nálam is.reggel majdnem lapos,de délután este felé már szinte hordónak tűnik.szerintem ez azért van,mert éjjel az ember nem eszik(általában),kiürül a szervezet,aztán ahogy felkel az ember elkezd enni és a szervezet meg telítődni.
2011. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 13 hónapja szültem. Sovány vagyok, de nekem is csak reggel lapos a hasam. Kb. 2 ujjnyira szétnyílva maradt a két hosszanti egyenes hasizmom (rectus diastasis), és nagyon gyenge is. Így a hasizmom nem tudja rendesen a helyén tartani a gyomrot, beleket, amikor azok telítődnek, ezért domborodik előre a hasam. Én erre fogom az esetemben.
2011. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmire gondolok, mint amit az utolsó válaszoló írt. Lehet ezen változtatni? Többet kéne hasizmozni vagy idővel magától el fog múlni?
2011. szept. 9. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
ha hosszani rés van akkor össze lehet varratni a plasztikán de ha szeretnél még gyereket akkor ne tedd
2011. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van, szétnyílt a hasizom. Sok anyukán lehet iylet látni, akár nagyon soványakon is, hogy pocakjuk maradt, na az ez. Csak a plasztikai műtét segít ezen, de ha még tervezel gyereket, akkor felesleges. Sajna, én is így jártam, Striáim nem lettek legalább..
2011. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!