Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy név sem ragad meg h azt...

Egy név sem ragad meg h azt adjam majd gyerekemnek. Még van egy év h neki kezdünk, de félek ez nem lesz elég idő h találjunk egy nevet, ami persze nem csak nekem tetszik, de páromnak is. Volt igy valaki? Ötletek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 11:59
 1/8 A kérdező kommentje:
nembaj ha nem illik a vezetéknévhez..
2011. szept. 10. 12:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi nagyon nehezen találtunk nevet. Kevés tetszett nekem is, kevés neki is, de ami a egyikünknek bejött, az a másikunknak nem.

De mikor terhes lettem már komolyabban vettük a dolgot és megpróbáltuk végiggondolni, átbeszélni az egészet. Időbe telt, de végül találtunk egy olyan nevet, ami mindkettőnknek tetszett!


Lánynevek: Alíz, Hanga, Lia, Dea, Nóra, Réka...

Fiúnevek: Levente, Dávid, Barnabás, Zalán...

2011. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi fiú nevet nem találtunk. Kinyomtattam az összeset (!) és hangosan olvastam sorban. :-) Így válogattunk a férjemmel.

Előtte ismerősök neveit ízlelgettük, meg a naptárból -de semmi :(

Ha a teljes listát végig olvassátok, biztos találtok nektek tetszőket, akkor már csak azokat írd ki, néhányból már könnyebb lesz választani.

Hidd el, nem hülyeség, hangosan kimondva/hallva teljesen más!

2011. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem értem....Még egy év van, hogy elkezdjétek a babaprojektet?És a neven gondolkodol? Biztosan félreértem, ugye?!
2011. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem lesz elég 1 év.:)Először én se tudtam,vettünk is Utónév könyvet.Aztán még a terhességem elején egyszer hallottam a tv-ben a Lia nevet,annyira megtetszett hogy eldöntöttem ha lány lesz akkor Lia lesz a neve.És lányunk is lett.
2011. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem marad név nélkül, ne aggódj.


És az igenis BAJ, ha nem illik a vezetéknévhez.

2011. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok időtök van még beleszeretni egy névbe.

Az első gyermekünk (lány) neve nagyon egyértelmű volt mindkettőnk számára. A fiúnév is megvan, ha öcsike születik majd. De ha megint kislány lesz, akkor eléggé bajban leszünk. Mindenesetre van pár ötletünk, majd választunk. :)

2011. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj! Majd,ha gömbölyödik a pocak, tudni fogjátok,hogy "hol" (fiú vagy lány nevek közt) keresgéljetek,akkor megtaláljátok az "igazit".

Nekünk az elsőnél nem volt ilyen gond,mert én ragaszkodtam hozzá,hogy ha fiú lesz,akkor kapja az apuka nevét,a párom meg ahhoz ragaszkodott,ha lány,akkor legyen Beatrix-régóta tetszett neki a név,és megfogadta,ha lánya lesz,akkor Beatrix lesz. Kislány lett.

A másodiknál bár nem tudtuk kit várunk,de meg voltam győződve,hogy fiunk lesz,akkor pedig apuka nem ússza meg,és az ő nevét kapja a gyerek! Aztán a vége fele megfordult a buksimban,hogy ha lány lenne,akkor milyen nevet adnék neki? Az én nevem nagyon szívesen adtam volna,de elég romásnak találtam a vezeték névvel együtt- nem az,de én ilyen idióta vagyok!- És amikor a nagyobban néztük a mesecsatornán az egyik mesét,és abban az egyik kislányt Izabellnek hívták,az úgy megtetszett,és kitaláltam,hogy akkor legyen Anasztázia Izabella. Apuka tiltakozott,hogy ne legyen 2 neve,úgy sem használja majd csak az egyiket! De mivel fiúra számoltunk,így nem is beszéltünk többet róla. Aztán megszületett a mi kis Anizánk. (így becézzük,össze lett vonva a 2 neve,hogy apuka ne szólhasson semmit! :-D első ízben kijelentette,hogy ő nem fogja így hívni,csalódott is hogy nem fia lett,de végül egyszer sem hallottam,hogy máshogy becézte volna a másod szülöttjét)

Na,a harmadiknál már törni kellett a fejünket!

A szitu ugyan az: ha fiú,akkor az apuka nevét kapja,na de ha lány?? A doki ezúttal sem mondta meg. Egyszer aztán kislánnyal álmodtam. Szegény párom kishíján padlót fogott,mikor mondtam neki :-D

Elkezdtünk lány neveket nézni,de nekem egyik sem tetszett igazán. A páromnak a Kíra tetszett meg,de én úgy voltam vele,hogy igen nagy kitolás lenne a másik két lánnyal szembe,hogy a legkisebb ilyen rövid nevet kap. A szóba jöhető neveket kiírtam egy lapra,közte a Kírát is,ami kezdett tetszeni,végül a párom az Alexandra mellett döntött. Hát,nem jött át... A vezeték névvel együtt szép,de nélküle... A Kírán járt az agyam,mikor megláttam,hogy nem úgy írják,ahogy mondják. Na,akkor már az sem tetszett. Ha lány lesz,akkor Alexandra lesz,de még mindig nem tetszik,de jobb nem jut az eszembe,hogy felvessem a páromnak.

Most így jártunk. Bocs,ha hosszú voltam! :-D


Sok sikert a babaprojekthez!!


Üdv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!