Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy csináljam, hogy mindkét...

Hogy csináljam, hogy mindkét gyerekemnek (és nekem is) jó legyen?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden vázolni:

Az ovi és a bölcsi egymás mellett van, reggel egyszerre viszem a gyerekeket 8 körül.

A kicsi most szokik be a bölcsibe, ma ebédelt bent először. Nekem rengeteg szabim van, így egyelőre nem szeretném bent altatni. Az ebéddel 3/4 12-12 körül végeznek, akkor lehet elhozni.

A nagyfiam középsős ovis. Az oviban alszik ebéd után, de itthon egyáltalán nem hajlandó. Az ebéddel fél 1-kor végeznek.

Ha őt is hazahoznám ebéd után, akkor a kicsivel fél órát várnunk kéne az ovi előtt és itthon nem alszik a nagy.

Ha meg nem hozom el, akkor mehetek még1x.

Itthonról 2,5 km-re van az ovi, így azért nem mindegy, hogy egy nap 2x vagy 3x teszem meg azt a távot, akár gyalog, akár kocsival.

Ma amúgy elhoztam a nagyot, aminek az lett a vége, hogy a kicsi még nem aludt el, pedig du. mennünk kéne vhová.

Van vmi ötletetek?


2011. okt. 25. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb módja, ha mind kettő ott alszik.
2011. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha vissza akrsz menni dolgozni, akkor a legjobb ha mindegyik ott alszik.

ha nem akkor meg minek adtad be bölcsibe?

de mindkettöért mehetsz félegyre nem? minek hozod elelöbb a kicsit?

a kicsi gondolom haza fele már alszik a kocsiban.

2011. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen köszi, erre is gondoltam, de akkor mi a fészkes fenét fogok csinálni itthon még 4 hónapon keresztül? :)

Nagyon kellemetlenül érezném magam, ha a gyerekeim úgymond le lennének passzolva, amíg én itthon "lógatom a lábam" :)

El fogok kényelmesedni és akkor meg még nehezebb lesz majd visszaállni a munkába...

2011. okt. 25. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:

szia

nálam ugyanaz a helyzet.

Az én kislányom is most szokik be bölcsibe, a fiam most lett ovis.

Hogy kiküszöböljem a délutáni nem alvás-hiszti-túlpörgés felállást, én úgy döntöttem, h inkább a pici is aludjon a bölcsibe. 9 re viszem őket, fél 4 kor már ott toporgok, h elhozhassam előbb a pici lányom, aztán a fiam. Ebben a sorrendben vannak meg az uzsival is. Innen játszótérre megyünk, aztán haza. ÉS ilyenkor már csak velük foglalkozom, mert semmi más dolgom nincs. Apjuk 6 körül ér haza, ilyenkor vacsizunk, aztán fürdés, mese, alvás.

Épp a sok szabadság miatt, péntekenként a lányomat nem viszem bölcsibe, csak ezt a tesónak nem mondom el.

Munkakezdés előtt 2 héttel fogom pénteken vinni, és előtte 1 héttel fél 8 körül.

2011. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

14.16-nak: azt írtam, hogy EGYELŐRE nem szeretném bent altatni, mert rengeteg szabim van (73 nap), tehát csak jövőre kezdek dolgozni.

A bölcsiben 12-kor már lefektetik a kicsiket, ezért vagy ebéd vagy alvás után lehet elhozni őket.

És nem, hazafelé nem alszik el a kocsiban, nem is szeretném, mert felébredne, amikor kivenném.

2011. okt. 25. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám, hogy már most bent altatnám mindkettőt. És, hogy mit csinálnék itthon egyedül? Kényelmesen tudnék készülődni karácsonyra. Végre megpucolnám az ablakokat, függönyt mosnék, összeállítanám a karácsonyi menüt (sütikkel), összeírnám, hogy kinek milyen ajándékot csinálok/veszek. És elkezdeném beszerezni őket/ a hozzávalókat. Kényelmesen elkészíteném, nem két csigabiga rajzolás között...

Gondold végig, szerintem egyébként is ez a leglogikusabb. Vagy egész nap az ovi/bölcsi között ingázhatsz.

2011. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, valóban az a leglogikusabb, ha mindketten bent alszanak, valószínűleg ezt is fogom majd csinálni.

Ezt csak nekem nehéz elfogadnom, mert úgy hozzászoktam már, hogy min. 1 gyerek mindig nyüzsög körülöttem :)

A szabadidő és a kényelmes főzés, takarítás lehetősége persze csábítóan hangzik, meg szeretnék nekiállni felfrissíteni a nyelvtudásomat is :)

Csak a rosszalló tekintetekkel és beszólásokkal nem tudom még mit fogok majd kezdeni, amiket azoktól kapok majd, akik meghallják, hogy a gyerekeim egész nap oviban, bölcsiben, én meg itthon lazulok...

Mifelénk csak az számít embernek, aki dolgozik és tud arra panaszkodni, hogy semmire sincs ideje a munka mellett...

2011. okt. 25. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz senkivel!!!

Csak azt nézd mi a legjobb a gyerekeknek és neked!

Így a délután csak az Övék lehet, hisz napközben mindent megtudsz csinálni és ez számít!

2011. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!