Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy az apukábó...

Létezik olyan, hogy az apukából egyfajta testvér féltékenységet vált ki a baba? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a babánk, olyan mintha két gyerekem lenne. A férjem mint valami nagyra nőtt csecsemő, olyan szinten önállótlan, hogy elképesztő. Mindent százszor kell elmondani neki, mindent a szájába kell rágni, mindent elfelejt, elbénáz (ma pl. potom 6 ezer forintba került az egyik "kis" feledékenysége, de nincs egy hete, hogy kishíján kikapcsolták a villanyt, mert "elfelejtette" befizetni már x ideje, de még ekkor is csak többszöri veszekedés és az elköltözéssel való fenyegetőzés hatására intézkedett), nem tisztálkodik rendesen, pl. van hogy vissza kell küldenem fogat mosni és akkor nagy vigyorogva közli, hogy már előző este is kimaradt... Vagy például vasárnap délután hármasban indulunk sétálni és beülnénk egy cukrászdába, erre a létező legótvarabb mackónadrágját veszi fel, mert tudja hogy visszaküldöm átöltözni. A munkahelyéről rendszeresen elkésik (de nem ám 5-10 percet), mert hiába keltegetem reggel, csak akkor mászik ki az ágyból, ha már veszekszem. Olyan, mintha ezekkel a "csínyekkel" próbálná felhívni magára a figyelmemet és elérni, hogy vele foglalkozzak. Persze veszekszem, kiabálok, ilyenkor fél napig mártír képpel mászkál a lakásban és szemlátomást roppant elégedett. Eleinte azt hittem, majd belerázódik az új szerepébe és helyt fog állni, de már fél éves múlt a babánk és egyre rosszabb. Pedig partnerre lenne szükségem, a házasTÁRSamra, jobban mint valaha. És az is jó lenne, ha a gyerek egy valódi apukát látna maga mellett, nem egy "nagytesót". Ráadásul az, hogy a felesége helyett az anyja szerepét játszom, borzasztóan kiábrándító, ezért egyre kevésbé találom férfiasnak, vonzónak. Az a vicc, hogy már ő sem igazán közeledik hozzám nőként, valószínűleg teljesen átment "kisfiúba". Mihez kezdjek? Lehet itt még tenni valamit? Már rongyosra beszéltem a számat, ő mindig mindent megígér, utána ott folytatja ahol abbahagyta. Úgy érzem, a párkapcsolatunk egy az egyben anya-gyerek kapcsolattá alakult, ami terhes és morbid számomra. Közben ott a pici, akinek egy normális családra lenne szüksége, anyukával és apukával. Teljesen kétségbe vagyok esve. Van ebből kiút vagy csak a válás?
2009. ápr. 22. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet, hogy amikor megszületett a baba, csak vele voltál elfoglalva és a férjeddel már kevésbé foglalkoztál, ami persze érthető! Próbáld meg vele megértetni, hogy ez a fajta gyerekes viselkedése már nagyon zavar, Neked nem még egy gyerekre van szükséged, hanem egy társra! Ha szeret Titeket el fog gondolkozni és miden helyre jön.


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát ez tényleg elég kiábrándító lehet! Küld haza az anyjához egy rövidebb időre, hogy gondolkodjon el magán. Próbáld megbeszélni anyósoddal a problémát, hátha ő tud ebben segíteni. Bízd rá a gyereket pár órára, hogy legyen egy kis felelősség érzete. Kissé vicces a fogmosós sztori. És még én mondtam mindig a páromra, hogy igénytelen ,mikor képtelen volt kipucolni a fülét, hát ez sokkalta rosszabb. Nem irigyellek.
2009. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyósommal sajnos nem tudom megbeszélni, ő nem is titkolja hogy szándékosan nevelte önállótlanra a fiait, hogy megőrizze a befolyását fölöttük. Ráadásul haragszik a babánkra, mert úgy érzi azzal hogy megszületett, elveszítette a fiacskáját. Haragjában nagyon rondán viselkedett velünk, férjemmel is, így ő mostmár csak ritkán jár haza, míg előtte egy héten többször is ment. Gondolom ezért is lehet, hogy velem próbálja helyettesítteni az anyját. Csakhogy erre szépen rámegy a kapcsolatunk mert ez abnormális. Lehet hogy szakemberhez kellene fordulnom?
2009. ápr. 23. 12:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Második vok: Az én anyósom is úgy nevelte a fiát, hogy mindent megcsinált helyette, mégse lett olyan a férjem amilyen a tiéd. Hát igen vannak rosszabb napjai, meg kicsit trehány, de nevelhető. Igaz mi még fiatalok vagyunk 25 évesek, így még nevelhető, meg tényleg igyekszik. A férjeddel is próbálj beszélni, inkább ne veszekedj vele, hanem ossz rá felelősség teljes feladatokat.
2009. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!