Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugyan még nincs gyerekem, de...

Ugyan még nincs gyerekem, de érdekelne, hogy ugye nem szabad egy éves kor alatt tehéntejet adni a babáknak, az esetleges allergia miatt. Csak azt nem értem, hogy nem lenne jobb, ha előbb kiderülne, ha esetleg érzékeny rá a baba?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 08:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

Ez csak a tápszergyárak tudósainak a véleménye. Mi is tejen nőttünk fel,és ma is ismerek sok családot,ahol már kicsi korától kap tejet a gyerek,és egyik sem allergiás rá.

A japánok végeztek több ezer gyerekkel vizsgálatot. Megállapították,hogy minél korábban kap a gyerek tejet,annál kevesebb az allergia veszélye.

Nagyanyáink nem is hallottak ételallergiáról. Miért lenne más egy-két emberöltő alatt a gyerekek emésztő és immunrendszere,mint az elődöké?

Az ellenzők az újabb kutatásokra szoktak hivatkozni. De ha egy ételt nem adsz a gyereknek,akkor honnan tudod,hogy ártalmas neki?

Ez a logikus is,mert az immunrendszer időben tud védekezni az allergén anyagok ellen. A védőoltásoknak is ez a lényege.

2011. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én erre azt tudom mondani, hogy elsőbabás anyukaként MINDENT betartottam. 8 hónapos koráig HA tápszert, 1 éves koráig sima tápszert, utána pedig egészen 2 éves koráig junor italt kapott a kisfiam tej helyett. Eltelt egy év azóta. Tejérzékeny lett.

Úgyhogy erről ennyit.

2011. nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is pont ez jutott eszembe, hogy mi is felnőttünk a bátyámmal, sőt anyumék is, meg nagyszüleim is, még sincs tejallergiánk. Pedig előbb kaptunk tejet, minthogy betöltöttük volna az egy évet. Nagymamám pedig úgy itta gyerekként a tehéntejet, hogy akkor lett megfejve a tehén, mégsem lett rá érzékeny. Szerintem nagyon sokan ezt túlreagálják. De nem csak ezt a kérdést, hanem szinte bármit. Nem akarok senkit megsérteni, de néha elképesztő mikre képesek a szülők. Oké, hogy védeni akarják a gyereküket, de az sem jó, ha túlzásba viszik. pl. ugye alapból a hozzátáplálás, meg hogy télen ne nagyon menjen ki a gyerek, mert megfázik. Egyszerű fel kell öltöztetni, és kész. Nem kell, hogy órákig kint legyen, de napi 15-20 perc esetleg jót tud tenni, és nem lesz gyenge az immunrendszere.
2011. nov. 24. 09:24
 4/19 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy anyukám egészségügyben dolgozik(Gyermek pulmonológiai osztályon) és ő is mondta, hogy azért van ennyi asztmás, allergiás gyerek, mert túlságosan is félnek a szülők az új ételek bevezetését illetően, főleg a tejet illetően.
2011. nov. 24. 09:26
 5/19 anonim válasza:
69%

6 hetes volt a kisebbik gyerkőcöm,mikor egyik reggel,hopp,nem volt tejem egy csepp sem,szombat volt,falun laktunk,doktor bácsit nem lehet utolérni,épp úton volt majd 100km-el odébb.oltári pech,szegényem ordított,hogy éhes,nem volt jobb ötletem,a 2,8as tejet felesbe vízzel felforraltam,és azt adtam neki,meg almapürét.semmi baja nem lett,vasárnap estére pedig újból lett annyi anyatejem,hogy tudtam szoptatni,de azóta mindenevő.

amúgy védőnő szerint 1,5 éves korig nem szabad adni,de erre azt szoktam mondani,hogy akkor 150 évvel ezelőtt egy ilyen helyzetben mit csináltak?pirított liszt,forralt feles tej,mert nem volt más.

nagyobbikat 7 hónaposan műtötték,mikor hazaengedtek minket a kórházból apósom babusgatta,amíg én letusoltam,arra léptem be a konyhába,hogy tojásos nokedlivel eteti,semmi baja a mai napig,sőt éjjel-nappal rántottát meg tükörtojást enne.

génektől is függ,van e tej,liszt,tojásérzékeny a családban.

2011. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Én sem vagyok tej ellenes!Babám 10 hónapos de már tejbegrízt is kap!

DE

Azt ne feledjük, hogy a mostani bolti tej sem igazi tej!Régen gazdaságból hozatták, és tényleg tej volt a tej.Én most is próbálok házit venni, nem boltit, igaz itt Pesten semmi sem biztos! :P

De az biztos, hogy túl van reagálva ez a dolog.

Persze ha tejérzékeny van a családban, akkor érthető ha vigyáz az ember.

Amúgy meg én azt vallom, hogy mennyivel jobb a tápszergyártó cégeknek, hogy a kedves anyukákat, akiknek a legelső a gyereke és bármit megtennének érte, be adni azt nekik, hogy ha nem ezt eszi a babájuk, akkor világvége van!!Mint megvenni a 200 Ft-os tejet a 3000Ft-os tápszer helyet!!!Minden a pénzről szól, ez tök egyértelmű.

2011. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó vagyok.Azt elfelejtettem, hogy a gyerek egészsége pedig közben le van tójva!!!Régen nem volt ennyi tejérzékeny!!!
2011. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, Pesten kicsit nehézkes lehet. Bár szerintem kisebb városokban sem biztos, hogy házi tej az, amit házi tejként árulnak. Nekem az a szerencsém, hogy falun nőttem fel, illetve anyum, plusz nagyszüleim még mindig ott laknak, ezért ha majd lesz gyerek könnyebben fogunk tudni neki rendes tejet venni.
2011. nov. 24. 09:47
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert nekem a doki azt mondta, hogy 11 hónapos gyereknek már nem kéne tápszer. Szóval ezt orvosa válogatja. Én azóta adok neki kevés tejet, de még szopik is.
2011. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 hónapos volt a lányom, amikor egyszer csak elutasította a cicit, pedig volt tejem, előtte már próbáltam neki tejpépet meg tápszert adni, de nem és nem fogadta el. Kétségbe voltam esve és anyukámhoz fordultam, azt mondta tejecske kevés cukorral. Imádta. Ez hétvégén volt, hétfőn elmentem az orvoshoz, persze nem említettem neki, hogy már kapott tejet, de ő is azt mondta, hogy ha kapott már joghurtot pudingot sajtot és nem lett tőle baja, akkor 2,8-as bolti tej, nem kell higítani sem felezni semmi, csak adjam neki, kakaóval, macikávéval vagy kis cukorral. Háta azóta is imádja a tejet.


Még annyit ehhez a témához, hogy amikor megszültem, akkor mondták ugye, hogy nem kell folyadék, meg igény szerint szopiztassam, ha csak pár kortyot is kér adjak neki stb. A kislányom óránként kért, mert szomjas volt.

Hát pár hetesen jött a pocakfájás, mindent kpróbáltunk, semmi nem használt, megintcsak anyukámhoz fordultam, aki mondta, hogy én is ilyen voltam, neki pedig túl zsíros volt a teje és ezért fájt a pocim, kaptam enyhe kamilla teát. Én is kipróbáltam, három óránként kapott enni, és közben teázott. Másnapra elmúlt a pocakfájás, jött a puki rendesen.


Tehát számít, hogy az anyuka, netán az apuka milyen volt gyerekkorában, mert ezt is lehet örökölni.

2011. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!