Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyedülálló szülő vagyok,...

Ha egyedülálló szülő vagyok, a gyerekemnek ingyenes lesz a bölcsőde? Hogy kell ezt intézni és mikor?

Figyelt kérdés
Szeptembertől bölcsis lesz a fiam, egyedül nevelem. Én egyetemre fogok járni. Nem tudom mi számít bele a jövedelmünkbe. Pl. a diákhitel és a szoctám. beleszámít? És a családi pótlék? Mert kb. havi 30 ezer lesz a diákhitel, 23 a szoctám. amit az egyetem ad, 13700 a családi, és még egy évig GYES-en leszek, ami ha jól tudom szintén 23 ezer (most még GYED-et kapok). Gyerektartást nem kapok (várom az állami megelőlegezést). Nem tudom, hogy pl. a diákhitel bevételnek számít-e. Mert hát azért azt vissza is kell fizetnem, meg szerintem ha pl. valaki felvesz akármilyen hitelt, az nem bevétel, vagy rosszul tudom? Szóval érdekelne, hogy így kell-e majd a bölcsiért fizetni, és ha nem, akkor ezt hol és mikor kell intéznem?
2009. ápr. 23. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Menjel be a bolcsibe, de minel elobb hogy helye is a legyen a kisfiadnak (en sokszor ugy olvasom, hogy hosszu listara vannak feliratkozva a gyerekek, ugyhogy siess nagyon!)es beszelj a bolcsi vezetojevel!

Senki mast ne kerdezzel a bolibe, csak hozza menjel.

De mondom siess! Ha azt mondja nincs hely, menjel el egy masik bolcsibe is, jard vegig mindet, amig fel nem veszik valahova.

2009. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már felvették, köszi :) Már öt hónaposan felirattam a listára (utolsó előttiek voltunk, akiknek jutott hely 2009 szeptemberére), tegnap volt a beíratás. Csak ezt elfelejtettem megkérdezni és mostanában nem járok arra. De köszi, akkor majd bemegyek és megkérdezem.
2009. ápr. 23. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!