Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyereknek indokolt...

Mennyi idős gyereknek indokolt a saját mobiltelefon és számítógép/laptop?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy fórumon egy témát, ahol egy 10 éves kislány kérdezte, hogy milyen laptop lenne számára megfelelő. A hozzászólásokban elég sokan kiakadtak, hogy egy ilyen idős gyereknek még minek saját laptop.


Nekem saját telefonom 15 évesen lett először, számítógépem 17 évesen. Mivel mi elég szegények vagyunk, nem a szüleim vették őket, hanem magamnak kerestem meg diákmunkával az árukat, de lehet, hogy ha lett volna rá pénzünk, már hamarabb kaptam volna ajándékba.


Ti mit gondoltok erről? Ha olyan anyagi helyzetben vagytok/lennétek, hogy nem lenne gond ilyesmit vásárolni a gyereknek, milyen életkortól vennétek neki saját mobiltelefont és számítógépet?


2011. szept. 19. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mi megengedhetjük, de kártyás telefont 13-14 évesen vennék először a fiaimnak, számítógépet pedig csak középiskolás korukban (kettőjüknek egyet, és azt is csak azért, mert én itthon is dolgozom, így nem tudom hosszabb időre kölcsönadni az enyémet.
2011. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Az enyémeknek 12évesen már volt számítógépük, 14 évesen telefonjuk.Megvoltak a szabályok a használatra, nem ülhettek a gép előtt egész nap.
2011. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Enyém még kicsi 3 éves, de a barátnőmék mindkét fiúknak a 10. szülinapjára vettek telefont (ma már 14 és 17 évesek). Számítógépet is kb. akkor.


Épp most mondta a másik barátnőm, hogy be kell köttessék a netet otthonra is, 9 és 10 évesek a gyerekek, mert egy csomó iskolai feladat van amit onnan kell megoldaniuk. Így most kap a két gyerek egy gépet, nekik nincs még mobiljuk.

2011. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Én 20 évesen kaptam a telefonomat /jó kis alcatel, alig bírt ki egy évet :D /, akkor még tanultam nappalin, anyu vette, hétvégente melóztam egy pékségben, néha abból vettem feltöltőkártyát.

Számítógépünk sosem volt, azt a férjemmel vettük meg, akkor voltam 27 éves.

Anyu akar venni majd a fiamnak telefont, mikor elsőbe megy /most 2 éves egyébként/, de én nem szeretném, majd 15 évesen a ballagására. Számítógépet külön nem kap, majd használja a miénket. Tényleg sok netes feladatot kapnak a lurkók mostanában, tényleg minden a számítástechnika körül forog.

2011. szept. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 ava87 ***** válasza:
57%

Nekem akkor lett saját számítógépem, amikor külön költöztem otthonról :) Eleve kb. 10 év körül lehettem, amikor lett otthon számítógép, de az mindenkié volt.

Na de most már egy másik korszakot élünk szerintem. A számítógép/laptop sokkal személyesebb dolog lett egy-egy ember számára, kb. mint a mobiltelefon, abból sem szokás közöset használni.

Persze egy kicsi gyereknek nem vennék sajátot, nem is szeretném, hogy azon lógjon állandóan, de ha arról van szó, hogy kell már neki esetleg tanuláshoz (nem tudom, mostanság hogy megy ez az iskolákban, még nincs iskolás korú gyerekem), meg elfogadható mértékben használni szeretné, akkor azért inkább vennék neki sajátot, mivel hiába van itthon két laptop is, azok használatban vannak.


A mobillal meg úgy vagyok, hogy amíg nem jár egyedül haza az iskolából, addig nem szükséges. Ha ott adódik valami gond, utol tudnak érni. De ha már egyedül jár haza, akkor legyen nála, hiszen akkor egy ideig felnőtt nélkül van. Addig viszont szerintem nem kell, van itthon vezetékes telefon, az a közös, azt mindenki használhatja :) Mármint ha arról van szó, hogy valakit fel akar hívni, barátokat, osztálytársakat, stb.

2011. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Számítógép kérdésben az a meglátásom, hogy jó darabig használja majd a miénket. Mi se ülünk olyan sokat előtte, hogy ne tehetné meg. Ellenőrizni kifejezetten nem szándékozom, de úgy gondolom, hogy ha közös a gép, az talán jelent némi korlátot számára. talán van visszatartó ereje magának a tudatnak is.


Telefon kérdésben már bizonytalan vagyok. Van ennek olyan oldala, hogy ha gond van jó szolgálatot tesz, viszont magam számára sem tartom olyan nagyon szükségesnek. Jó lenne a 8. ballagási dátumot tartani, de félek, hogy kiveti a közösség, ha neki nincs telefonja.

2011. szept. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Nekem 10 éves a lányom. 7 éves volt, amikor telefont cseréltem, és a régibe vettem egy sim kártyát, és neki adtam, attól kezdve ez a ő telefonja volt. El nem vihette, itthon játszott rajta, zenéket hallgatott, meg amikor el kellett utaznom, akkor azon beszéltünk. Most már a suliba is viszi, (tanítónő asztala órák előtt meg is telik telefonnal), és legalább fel tud hívni, ha végzett, és akkor gyorsan elugrok érte. Most lesz a névnapja, kinézett egy érintőképernyőset....
2011. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Fiam 11 évesn kapott mobilt, laptopot majd csak jó pár év múlva.
2011. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6%

Jelen állás szerint a saját gyerekeimnek mobilt a középiskola kezdésekor, számítógépet is valahogy úgy adnék nekik.

Az iskolában oda fognak figyelni rá, iskola után vagy érte megyek majd, vagy hazabiciklizik. Ha távol leszünk egymástól, felhívom anyát, és azon keresztül tudnak majd beszélni velem a lurkók is.

A számítógép azért veszélyes, mert nem akarom, hogy kiskorától rászokjon. Nyilván változik a társadalom, a követelmények, de nem akarom se annak a sok rossznak kitenni, se azt, hogy elszigetelődjön a családjától.

2011. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
A középiskolától mobil az nagyon ritka. Az a baj, amit egyik előző válaszadó is írt, hogy kinézik a gyereket azok, akiknek van. A gyerek meg persze sóvárog érte... (mondjuk én 10 évesen Ken babát szerettem volna nagyon....., a maiak meg mobilt).
2011. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!